16 YIL SONRA FİNALDE

NBA'de bu sezonda şok haberler ve sürprizler üst üste geliyor. Sezon başı şampiyonluk ihtimali verilmeyen Suns finalde. Fakat bu kimilerine göre sürpriz, şans vs. kimilerine göre ise hak edilmiş bir ödül. Takımların performansından daha çok konuşulacak konular olmasına rağmen bu sezonda Phoenix Suns artık finalde. Şansları ve şansızlıkları nelerdi, bu bir başarı mı yoksa şans mı gelin birlikte bakalım.

 0
16 YIL SONRA FİNALDE

NBA'de merak edilenlerin çok olduğu sezonda ilk finalist belli oldu. Clippers serisini 4-2 ile kazanan Suns artık finalde. Finale çıkmalarının hemen ardından daha konferans şampiyonluğunun tadını dahi çıkaramadan eleştiriler ile gündem bayağı yoğundu. Ve tabi Patrick Beverley'nin Chris Paul'a yaptığı hareketin de etkisi büyük. Ve tabi ki hemen unutmadan söyleyeyim süperstar Chris Paul 16 yıl aradan sonra ilk kez NBA Finaline çıkmaya hak kazandı. Tecrübesinin doruklarını yaşayan yaşlı kurt genç yıldız Devin Booker ile bakalım neler yapabilecek.

16 Yıl Aradan Sonra İlk

Chris Paul birçok NBA takımında bulundu. Birçok yıldız oyuncu ile beraber oynadı fakat bu takımların hiçbirisinde malesef başarılarıyla gündeme gelemedi. Yaşadığı ikili krizler, sakatlık sorunları vs. hep yoluna engel olurken şeytanın bacağını kırdı ve bu sefer neredeyse tüm şans onun yanındaydı. İnanılmaz başarılı bir tarihi olmayan ve genelde alt sıra takımı olarak bilinen Suns'ta hem klüp için hem de kendi kariyeri için büyük bir tarih yazmaktalar. Geçen sene 7'de 7 yapmasına rağmen playoffa kalamayan ekip bu sene hıncını çıkarmış durumda. Uzun bir süreden sonra Rockets, Clippers gibi takımlarda James Harden, Blake Griffin gibi isimlerle beraber yakalayamadığı başarıyı 16 yıl sonra kariyerinde ilk kez yaşayan Chris Paul bakalım şampiyonluğu tadabilecek mi? Peki Suns'ın oynadığı maçlarda rakiplerinin en kritik oyuncularının sürekli sakat olmasının pek bir etkisi var mıydı?

Şans mı Başarı mı?

Hücum savunma dengesini, tecrübe ve genç isimlerin dengesini muhteşem kuran Suns, yükselen performansı ile de aslında burayı her bir oyuncusunun hak ettiğini gösteriyor. Fakat son maçta da olduğu gibi rakip takımın en iyi oyuncusu Kawhi Leonard olsa idi seriyi kazanbilirler miydi sorusu eşleştikleri serilerin hepsinde sorulmadan geçilmiyor. Açıkcası şahsi düşüncem evet sakatlıklar dolayısıyla çok ciddi bir avantaj sağladı Suns ekibi fakat rakip takımların en iyi oyuncularının olması durumunda da yine galip gelmesi bence sürptiz olmazdı. 6 kişilik ana rotasyon kısmı bu kadar iyi olan ender takımlardan birisi Suns. Şanslarını bahane etmek yerine eleştirmenler başarılarına odaklanıp tebrik etmesini bilseler daha iy olur diye düşünüyorum.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow