1800'lerde Japonya Sahillerine Vuran Tek Yolculu Tuhaf Kayık

1803 yılında Japonya sahillerine 3 metre yüksekliğinde cam ve metalle kaplanmış kayık benzeri bir cisim yanaşır. Cismin içinden ise bir kadın çıkar.

 0
1800'lerde Japonya Sahillerine Vuran Tek Yolculu Tuhaf Kayık

1803 yılında Japonya'nın sahillerinden birine bir gemi/kayık benzeri bir cisim gelir. Anlatılanlara göre sahile vurmuş olan kırmızı sandal ağacından yapılmış gövdesinin üstünde cam ve metalle kaplanmış üstü olan bu gemiyi gören köylüler hemen ilgi yanında soluğu alırlar.


Cismin içinden çıkan yolcu beyaz yüzlü, kırmızı saçlı, kırmızı kaşlı bir genç kızdır. Genç kız çok değişik bir lisanda konuşmaktadır ve geminin üzerinde daha önce görmedikleri bir alfabede yazılar vardır .
Bundan önce daha hiç rastlamadıkları türde fonetiğe sahip dili konuşan bu kız kucağında aşağı yukarı 60 cm boyunda ahşap bir kutu tutmaktadır ve o kutuya kimsenin dokunmasına izin vermiyordur. Görenler, kutunun görünüşünden çok daha ayrı bir özelliği olan bir kutu olduğu izlenimindelerdir. Olayın geçtiği tarihten yaklaşık 30 yıl sonra bu konunun geçtiği kitaplar var folkloristlerin yazdığı. Bu kitaplarda yer alan çizimler vardır. Çizimlere dikkat ettiğimizde üstte üçgenli  bir şekil var, geminin üzerinde görüldüğü iddia edilen şekiller.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow