2021'de Nasıl İş Bulunur?

İster ilk işinizi isterse onuncu işinizi arıyor olun, işleri olası olan en yararlı biçimde nasıl bulacağınızı öğrenmek çok ehemmiyetlidir. İyi haber şu ki, çağdaş bağlantı teknolojisi, evvelki jenerasyonların hayal edebileceğinden daha fazla iş arama alternatifi sunuyor. Makûs haber şu ki, kimileri ötekilerinden çok daha tesirli. İş arama galibiyetinizi sağlama bağlamak için, 2021'de nasıl iş arayacağınızı öğrenmeniz gerekir. İşte lüzumunuz olan işi bulmanın en iyi 6 yolu ve ardından henüz aramadığınız 7 yer.

 0
2021'de Nasıl İş Bulunur?

1. Çevrimiçi iş duyurularını hakimiyet edin

 Günümüzdeki iş arayanların çoğu gibiyseniz, internetin yeni bir iş bulmanın en iyi yolu olduğunu düşünebilirsiniz. Günümüzün iş arayanların çoğu, her gün en popüler çevrimiçi iş duyurularını aramak ve özgeçmişinizi olası olan her yere yollamak için saatler tüketiyor.

Bununla beraber, bunun yeni bir iş bulmanın en tesirli yolu olmadığını bilmek sizi donakaltabilir.

Neden? Bazı varsayımlara göre, iş arayanların yalnızca takribî% 4'ü sadece internet üzerinden iş buluyor. Bu alternatifi seçerseniz, çevrimiçi aramanızı bu listede kalan 6 tanesi gibi öbür bazı iş arama usulleriyle desteklediğinizden emin olun.

Ancak, alttaki sebeplerden dolayı iş duyurularına bakmak iyidir:

*Hangi patronların yeni iş bülten ettiğini inceleyin
*Patronların sektörünüzdeki insanlar için hangi hünerleri geliştirmek istediklerine dair fikir edinin.
*İşe alma idareyicilerinin, iş unvanınızla adaylar için ne cins bir tecrübe görmek istediğini bilin
*Rekabetçi bir aday olarak kalabilmek için kaliteleriniz veya eğitiminizdeki boşlukları tanımlayın
*Kabiliyet setinize sahip bireyler için ar

2. İletişim kurmak için LinkedIn'i kullanın


LinkedIn, bugün ağ kurmanın ve bir iş bulmanın en iyi yollarından biridir. İşe alma idareyicilerinin ve işe alım misyonlularının% 90'ından aşırısı, adayları aramak ve araştırmak için 2020'den evvel LinkedIn kullanıyordu; Şimdi, bir salgının ortasında, LinkedIn iş ve fırsatlardan bahseden en büyük insan topluluğu.

LinkedIn'i ağa bağlamak için kullanmanın bazı esas ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

Profesyonel bir imaja sahip olun
Çok rakamda iletişime sahip olun 250'den fazla
Sizi iyi tanıyan insanlardan öneriler isteyin
Sağlam bir LinkedIn profili özetine sahip olun
LinkedIn'de etkin kaldığınızdan emin olun. Profilinizi iş tecrübeniz ve yeteneklerinizle aktüel tutun. Sizi sarih pozisyonlara yönlendirebilecek meslektaşlarınıza ve dostlarınıza erişin. Çimleriniz sulandığı zaman yeşil kalır!

3. İşe alım idareyicileriyle doğrudan irtibata geçin


Çalışmak istediğiniz bir firmadaki işe alım müdürüne doğrudan erişmek, iki sebepten iyi bir stratejidir:

*İşletmeler, sizi doğrudan işe alırlarsa biriktirebilecekleri işe alma fiyatlarına bir ton para tüketirler. Bu, öteki adaylar mevzusunda size destekçi olabilir.
*İşe alma müdürüne, her zaman bir artı olan firma için çalışmaya gerçekten ilgi duyduğunuzu gösterir.

4. Reklamlara cevap verin


Bölgenizde veya ülkenin başka bir yerinde kimin işe aldığını bulmanın şahane bir yolu reklamların olduğunu zati öğreniyorsunuz. Patronlar yeni iş bültenlerini çevrimiçi olarak, mağaza sergenlerinde veya basılı yayınlarda verebilir.

İyi haber şu ki, bu düşük ila orta kazançlı pozisyonlar bulmanın şahane bir yolu olabilir. Hakikatinde, bu usulü daha düşük fiyatlı işler için kullanan insanların takribî dörtte biri zaferli bir biçimde iş buluyor. Bununla beraber, daha yüksek kazançlı bir pozisyon arıyorsanız bu alternatife güvenmeyin.

2021'de aynı uygulama mahallî iş bültenlerinde ve Craigslist veya Nextdoor gibi sitelerde kullanılmaya başlandı. Sanal "aranıyor" işaretleri için bölgenizdeki iş arama sitelerini arayın.

5. Takviye için devlet dairelerini arayın


Devlet iş bulma ofisleri, iş bulmaya çalışırken başka bir alternatiftir. Size takviye sağlayabilecek devlet istihdam ofisleri vardır. Bir Hayliyi, size nasıl iş bulacağınızı öğretmek için eğitim programları sunar ve personel genellikle iş fırsatları mevzusunda size sıcak ipuçları sağlayabilir. Lüzum dinlediğiniz potansiyel alıcıları bulmakta zorlanıyorsanız, bu sizin için işe yarayabilecek bir alternatiftir.

6. Manipülasyonlar isteyin


Şimdiye kadar, yerinde bir ağ görünümüne sahip olmalısınız. İş duyuruları oluşturmak için bu dost, aile azaları, daha önceki iş dostları, eğitimciler ve LinkedIn irtibat ağını kullanabilirsiniz. Bazı hipotezlere göre, ciddi manipülasyonların takribî üçte biri işe yerleştirmeyle sonuçlanabilir. Ağınızla bağlantınızı sürdürmeniz ve mümkün iş fırsatları hakkında sual sormaya devam etkeniz yeterlidir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow