25.KARE TEKNİĞİ NEDİR?

İnsan vücudu her zaman mucizeleri ortaya koyan varlıktır. Bu yazımızda ise akıl yani soyut kavramının insan vücudunda değişik etki ve düşünceler barındırmasına sebep olan 25.kare tekniği hakkında bilgilenelim.

 0
25.KARE TEKNİĞİ NEDİR?

Aslında 25.kare tekniği uzun zamandır kullanılan tekniktir. Ancak hemen hemen son yedi senedir gün yüzüne çıkmıştır. İnsan gözü saniyede 24 kare görür. 25.kare burada devreye girer. Bu 25.kareyi de beyin algılar. İlk yapılan sübliminal mesaj 1957 yılında popcorn ve cola satışlarını artırmaya yönelik yapılmıştır. Günümüzde daha çok çizgifilimlerde sık sık yerleştirilme yapılmış. Direkt gözle görülecek şekilde değil de inceledikten sonra görülebilecek şekilde beyine vermek istediği mesajı görüntü veya yazı şeklinde aktarır. 

Çizgifilmlerde çoğunlukla cinsel içerikli mesajlar verilirken; satışlara ve ölüme yönelik de mesajlar veriliyor. Gözle görülen en masumu satışlara yönelik strateji. Reklamları küçülterek insanları acıktırmak. Bir nevi bilinçaltı satışı. Çocukların küçüklükten algılarına bu tip mesajlar verilip normal düşünce yapısında olması beklenemez. Öteki türlü ölüm stratejisi. İntihara meyillilikle sonuçlanabilir. Her gün kaç kere bu tekniğe maruz kalıyoruz kim bilir?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow