3 Adımda Pürüzsüz Bir Cilt

Sizde bebek gibi bir cildim olsun istiyorsanız gelin beraber yapmamız gerekenlere bakalım. Bir çoğumuz bir sürü şey deneriz yüzümüzdeki sorunlar için fakat çözümün aslında o kadar zor olmadığını bilmemiz gerekir. Sürekli yapmamız gereken işlemler sizin cildiniz için de olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

 0
3 Adımda Pürüzsüz Bir Cilt

Hepimizin isteğidir güzel bir cilde sahip olmak. Bunun için cildimize bir sürü işlemler yaptırır, bir sürü ürünler deneyerek deli gibi alışveriş yaparız. Fakat bazı insanların yüzü hiç bir şey yapmadan bebek gibiyken, bazı insanların ise sivilceli veya aknelidir. Sizinde yüzünüz sorunlu ise "ne yapacağım ben" dediğinizi duyar gibiyim. O zaman güzel bir cilt için yapmamız gerekenleri gelin beraber okuyalım. 

Öncelikle yüzünüzün her zaman temiz olmasına çok dikkat etmelisiniz. Günlük rutinlerimiz de bile dışarı çıktığımızda havadan, sigara veya egzoz dumanından evdeyken ise hafif bir terlemede hemen cildimiz kirlenir.

Cilt tipinize uygun temizleyici jetleri kullanın. Temizleyici jeller cildinizi temizlerken aynı zamanda da nemlendirir. Sabun ise bir diğer temizleme yöntemidir. Fakat cildinizi sabunla yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirmeniz gerekir. Sabah ve akşam cildinizi temizlemelisiniz. 

Bir diğer kullanmamiz gereken ise nemlendirici krem veya jeller. Vücudumuzun nasıl ki suya ihtiyacı var ise cildimizin de neme ihtiyacı vardır. Özellikle bu soğuk kış aylarında cildimizde çatlamalar olur. Eğer pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi bol bol nemlendirmelisiniz. 

Peki hepsi bu kadar mı ? Tabiki değil. Makyaj malzemelerini de cilt tipinize uygun almalısınız. Örneğin kuru yapıda bir yüzünüz var ise nem oranı yüksek fondötenler tercih etmelisiniz. Yağlı yapıda ise fondöten sürdükten sonra mutlaka pudra ile yüzünüzü sabitlemelisiniz. "Ne yaparsam yapayım fondöten sürdükten sonra yüzüm yinede pütür pütür duruyor " diyorsanız, bu sorunu baz kullanarak çözebilirsiniz. 

Makyajı yaptık fakat bunun tekrar birde temizlenmesi var bunu okuyan güzel insan. 

Makyaj cildi tıkayarak nefes almasını engeller. Bu durum da cildimizde bakterilere, sivilceleri veya yağ bezelerine neden olur. Makyajınızı 12 saatten fazla yüzünüzde durmamasına dikkat edin. Makyajı yüzeysel olarak temizledikten sonra ise gözeneklerinizi açmak için mutlaka temizleme jelleri ile kalan makyajı arındırın. 

Güzel bir cilt için yapmamız gerekenler çok basit aslında: 

Cildi  temizlemek , nemlendirmek ve cilt tipimiz için doğru ürün kullanmak. 

Ve şunu da unutmayın her halinizle güzelsiniz...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow