30 Gün Boyunca Avokado Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Ne Olabilir?

Bu etli yeşil meyveyi yemenin bazı avantajlarını bir araya getirdik, ancak diyetinizi herhangi bir şekilde değiştirmeden önce bir beslenme uzmanıyla konuşmanın önemli olduğunu unutmayın.

 0
30 Gün Boyunca  Avokado Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Ne Olabilir?

Gözlerinizi korumaktan bağışıklık sisteminizi güçlendirmekten vücudunuzu kanser hücrelerine karşı savunmaya kadar. Bunları salatanızda, smoothielerinizde, dip soslarınızda veya doğrudan ağaçtan yemeniz farketmez - avokadonun vücudunuz için yararlı olduğu kadar lezzetli olduğu da inkar edilemez.

Bu etli yeşil meyveyi yemenin bazı avantajlarını bir araya getirdik, ancak diyetinizi herhangi bir şekilde değiştirmeden önce bir beslenme uzmanıyla konuşmanın önemli olduğunu unutmayın.

Böbrekleriniz daha verimli çalışabilir

Avokado potasyum açısından zengindir, bu nedenle bir tür böbrek probleminiz varsa, bu meyveyi diyetinize dahil etmek isteyebilirsiniz. Araştırmalar, düzenli olarak avokado yemenin böbrek fonksiyonlarını iyileştirmenin sağlıklı bir yolu olduğunu kanıtladı.

Nefesin tazelenebilir

Doğal bir ağız tazeleyici arıyorsanız, avokadoları düşünmenin zamanı geldi. Yüksek antibakteriyel aktiviteye sahiptirler ve günde bir tane yemek, bakterileri ağzınızdan çıkarabilir ve temizleyebilir.

Vizyonunuzu geliştirebilir

Günde bir taze, orta boy avokado yemek, daha iyi göz fonksiyonuna yol açar. Bunun nedeni, avokadonun vücudumuzdaki karotenoid seviyelerini artırmaya yardımcı olabilmesidir, bir antioksidan ve anti-inflamatuar ajan olarak çalışır.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir

Daha sık soğuk algınlığına yakalanıyorsanız , bağışıklık sisteminiz daha fazla ilgi istiyor olabilir. Neyse ki, bazı avokado bileşenlerinin bağışıklık sistemini güçlendirebileceği ve virüsleri ve diğer enfeksiyonları baskılayabileceği bildirildi.

Kan basıncınızı düşürebilir

Yüksek tansiyonunuz varsa, avokado en büyük müttefikiniz olabilir. Yüksek potasyum ve lutein içeriği, vasküler hastalıkları iyileştirmek ve vücudumuzdaki lipitleri arttırmak için iyi bilinir.

Karaciğeriniz daha verimli çalışabilir

Karaciğer, kanımızdaki çoğu kimyasal seviyeyi düzenler ve sağlıklı kalması ve düzgün çalışması çok önemlidir. Ve avokado yemenin karaciğer hasarını azaltmaya yardımcı olabileceği bildirildi, bu yüzden bu meyveyi diyetinize eklemek iyi bir seçimdir.

Daha kolay kilo verebilirsiniz

Aşırı kilo alımı ve obezite dünya çapında bir sorundur. Bunu bir profesyonel ile değerlendirmek önemli olsa da, avokadonun kilo vermeye yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır. Doygunluğu artırır ve bağırsak hormonlarımız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptirler.

Kansere karşı ekstra koruma elde edebilirsiniz

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin bazı kanser türlerini önleyebileceğini bilmemize rağmen, avokado herkes için bir joker karakter olarak görülebilir. Sitotoksik özelliklere sahiptir, bu da avokadonun kanserojen hücreleri öldürebileceği ve bu hastalığın büyümesini önleyebileceği anlamına gelir.

Cildinizi parlatabilir

Onu yiyebilir veya doğrudan cilde uygulayabilirsiniz. Avokadoyu derma faydaları için nasıl kullandığınız önemli değildir - bu meyve cilt sağlığı için şiddetle tavsiye edilir. Karotenoid özellikleri, ultraviyole ışınlarından korunmada yardımcı olabilir, bu da daha genç ve ışıltılı bir yüz ve vücuda yol açar.

Artrit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir

Artritten muzdarip insanlar genellikle eklem ağrısı ile uğraşmak zorunda kalırlar, ancak avokado yemek onlara bu konuda yardımcı olabilir. Meyvenin antioksidan ve analjezik özellikleri ağrısız bir yaşam sürmesine neden olabilir.

Konsantrasyonunuzu artırabilir

Eğer görevlerinize konsantre olmakta veya odaklanmakta güçlük çekiyorsanız, büyük bir fincan kahve içmek yerine bir avokado yemeyi deneyin. Avokado yiyenlerin olumlu beyin ve bilişsel sonuçlar yaşadığı kanıtlanmıştır.

Kolesterol ve trigliserit seviyeleriniz düşebilir

Harvard Üniversitesi'ndeki uzmanlar, "Günde bir avokado, kolesterolü uzak tutabilir" diyor. Zararlı kolesterol seviyelerinde düşüşe yol açan yüksek miktarda lif, tekli doymamış yağlar ve bitki sterolleri içerir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres