Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde yasak? Koronavirüs Risk Haritası.. İşte haberimizde....

 0
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından kademeli ve yerinde normalleşme kararı alınmıştı.  Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi şehirlerde hafta sonu sokağa çıkmak yasak? İşte, merak edilenler...

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Alınan yeni kararlara göre, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalktı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde sadece pazar günü devam edecek. Bunlar ile birlikte tüm Türkiye'de kamuda çalışma saatlerinin de normale döndürüleceği duyuruldu. Ayrıca ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilme yetkisine sahip. Hafta içi olan Akşam 21.00 ila sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma kısıtlaması ise devam ediyor.

Bu haftanın verilerine göre;

Düşük risk grubunda yer alan şehirler; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Orta risk grubunda yer alan şehirler; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

Yüksek risk grubunda yer alan şehirlerr; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak.

Çok yüksek risk grubunda yer alan şehirler; ise Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon."

Koronavirüs Risk Haritası

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" konulu genelge gönderdi. Risk grubuna göre il bazında alınması gereken yeni tip koronavirüs tedbirleri ile uyulacak kuralların valiliklerce belirleneceği belirtilen genelgeye göre, hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. Hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00'den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00'te bitecek şekilde uygulanacak. Buna bu illerimizde cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

Yüz Yüze Sınavlar İptal Mi Oldu?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow