IĞDIR'IN İMAR PLANLARI DERHÂL DEĞİŞTİRİLMELİDİR

Yapı denetimin mühendisleri, belediye mühendisleri, Çevre şehircilik mühendisleri masa başında oturmayı bırakmalı derhal inşaat sahasında olmalıdır. Kahramanmaraş depremi bize ders olmalıdır. Deprem değil, çürük bina öldürüyor.

 0
IĞDIR'IN İMAR PLANLARI DERHÂL DEĞİŞTİRİLMELİDİR
IĞDIR'IN İMAR PLANLARI DERHÂL DEĞİŞTİRİLMELİDİR

IĞDIR'IN İMAR PLANLARI DERHÂL DEĞİŞTİRİLMELİDİR.

Kesin çözüm politikası uygulanmalıdır. Dağların etekleri inşaat planlarına açılmalıdır. Mühendisler, yapı denetimler masa başından kalkması inşaat saniyelerin de denetim yapmalıdır.

ğdır'ın zemini ALOVYAN topraktır. 3 metreden sonra su çıkıyor. Iğdır Belediyesi'nin imar planlarını acilen değiştirmesi gerekiyor. Önce inşaat sahalarının ovadan dağlara doğru kaydırılmalıdır.

Bir an evvel Iğdır ovasında inşaat çalışmaları durdurulmalıdır. Suveren eteklerinden kiti köyü eteklerine kadar olan saha taşlık olup kayalık ve zemini sağlamdır. Verimli topraklar tarım arazisi olup yeni inşaat ruhsatları 'KESİNLİKLE' yasaklanmalıdır.

 Iğdır ovasının zemini aynı Antakya ovası gibidir. Deprem olursa binaların çoğu yıkılacak zemin sıvılaşacaktır. Şimdiye kadar yapılan inşaatlar da zemin etüdü masa başında yapılmıştır.

Temel atılırken demir döşenirken, bağlanırken, beton dökülürken, katlar çıkarken yapı denetim mühendisleri ve belediyenin inşaat ve mimarlarını inşaat sahasında hiç görmedik. Bunların tamamı masa başında yapılmakta ve imzalanmaktadır.İnşaatlarda 16'lik demir kullanılması gerekirken,12'lik demir vs kullanarak çürük binalar, cıcıklı bıcıklı binalar yapılıyor. Her mutaahit kafasına göre yapı denetim mühendisi bulmuş işini yürütüyor. İnsanlarımızın canı bu kadar ucuz olamaz! İnşaatın her safhasında jeoloji, inşaat mühendisi ve mimar inşaat alanında olmalıdır.

 Hiç bir eğitimi olmayan ustalara inşaatlarımız emanet edilemez. Yapı denetimin mühendisleri, belediye mühendisleri, Çevre şehircilik mühendisleri masa başında oturmayı bırakmalı derhal inşaat sahasında olmalıdır.

Kahramanmaraş depremi bize ders olmalıdır. Deprem değil, çürük bina öldürüyor. Mütaahitleri de mazemeden çalmamaya sağlam bina yapmaya davet ediyoruz.

Bire bir dostluk ilişkilerini bir yana bırakmalı teknik şartnameye uymayan hiç kimseye gözünün yaşına bakılmaksızın inşaat ruhsatı verilmemelidir.

 Iğdır Valisi Sn. H. İbrahim Sarıİbrahim Valimizi, Belediye başkanımızı sert tedbirler almaya davet ediyoruz.

Mutaahitler, mühendisler inşaatın her adımında bulunan herkes ve birey olarak hepimiz aç gözlülüğü bırakmalı herkes kendisine çeki düzen vermelidir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Tahirkavri Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi Cep: 05347170129