Son Dakika: İsrail'den Gazze'nin Güney Kesimine Hava Saldırısı

Son dakika gelen bilgilere göre İsrail savaş uçaklarıyla, kuşatma altındaki Gazze Şeridi'nin güney kesimlerinde bulunan yerleşkelere hava saldırısı gerçekleştirdi.

 0
Son Dakika: İsrail'den Gazze'nin Güney Kesimine Hava Saldırısı

İsrail'e ait savaş uçaklarının Gazze'nin güney kesimlerinde bulunan Han Yunus kentindeki arazilerine ve çeşitli bölgelere düzenlediği hava saldırısı nedeniyle hedef alınan yerlerin yakınındaki bölgelerde ve evlerde büyük hasar meydana geldi.

Saldırının yapıldığı bölgelere acilen ambulans ve sivil savunma ekipleri giderken, saldırıda ölü ve yaralıların olup olmadığı henüz bilinmiyor.

İsrail ordusu yaptığı yazılı açıklamaya göre, savaş uçaklarının bir İslamî Direniş Hareketi olan Hamas'a ait füzelerin üretildiği merkezi bir sahaya ve yine Hamas'ın deniz kuvvetlerine ait füzelerin üretildiği askeri bölgeye hava saldırıları düzenlediğini duyurdu. 

Ayrıca açıklamada hedef alınan iki bölgenin Gazze şehrinin orta bölgesinde yer aldığı belirtilirken, silah üretiminin yapıldığı farklı yerlere de hava saldırıları düzenlendiği ifade edildi.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow