Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil

Porsche, ilk tamamen elektrikli CUV modeli Taycan Cross Turismo'nun 4 farklı versiyonu olan otomobillerini tanıttı.

 0
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil
Porsche'den Yeni Elektrikli Spor Otomobil

Porsche, tamamen elektrikli spor otomobil araçlarına Taycan Cross Turismo'yu da kattı. Taycan modellerinde olduğu gibi Taycan Cross Turismo'da da 800 volta  sahip yeni bir elektrikli sürüş sunuyor. Dört çekiş, adaptif havalı süspansiyon ve yeni yüksek teknolojili şasi ile araç off-road koşullarındaki dinamik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Aracın arka tarafında ise yolcular için sunulan 47 milimetre daha fazla baş mesafesi ve 1.200 litreyi geçen bagaj kapasitesi Cross Turismo modelini gerçek anlamda çok yönlü bir otomobil yapıyor. Bütün bunların sayesinde uzun süreli seyehatlerde rahatlık maksimuma çıkmış oluyor.

2025'e Kadar Porsche Marka Otomobillerin Yarısı Tam Elektrikli Olacak

Porsche AG Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Blume, “Kendimizi sürdürülebilir mobilite alanında öncü olarak görüyoruz: 2025 yılına kadar otomobillerimizin yarısında tam elektrikli ya da plug-in-hibrit sistemleri ile elektrikli bir sürüş mümkün olacak şekilde plan yapacağız. 2020 yılında, Avrupa'da satışını yaptığımız otomobillerin üçte birinde elektrikli aktarma organları bulunuyordu. Elektromobilite bizim geleceğimiz. Taycan Cross Turismo ile geleceğe doğru büyük bir adım daha atıyoruz." dedi.

4 Farklı Taycan Modeli

Taycan 4 Cross Turismo, Taycan 4S Cross Turismo, Taycan Turbo Cross Turismo ve Taycan Turbo S Cross Turismo olmak üzere dört farklı versiyon lansmanın hemen ardından pazara sunulacak. 280 kW (380 PS) motor gücüne sahip Taycan 4 Cross Turismo, kalkış kontrolü ile aktifleşen güç yüklemesi sayesinde 350 kW (476 PS) güç üreterek, 0'dan 100 km'ye sadece 5,1 saniyede çıkabiliyor. 220 km/sa azami hıza ulaşan otomobil ideal koşullarda 389 - 456 km arasında menzil  sunuyor. 360 kW (490 PS) güce sahip Taycan 4S Cross Turismo, yine kalkış kontrolü ile aktifleşem güç yüklemesi sayesinde 420 kW (571 PS) güç üreterek, 0'dan 100 km'ye sadece 4,1 saniyede ulaşabiliyor. Azami hızı 240 km/sa olan otomobil,ideal koşullarda fabrika verilerine göre 388 - 452 km arasında bir menzile sahip.  Araçların 0'dan 100 km'ye  hızlanması rakiplerinden biraz daha geç olması bir elektrikli araç için göze çarpan detaylardan birisi.

Haziran 2021'de Türkiye’de

2020 yılı Ekim ayında Türkiye pazarına giriş yapan Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobil modeli Taycan, 2020 yılında Türkiye’de en çok satılan elektrikli otomobil modeli konumuna yükseldi. Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, “Porsche AG’nin global stratejisi kapsamında elektromobilite alanına yaptığı yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bugün tamamen elektrikli Cross Turismo modelleri tüm dünyaya tanıtıldı. Türkiye’de Haziran ayında satışa sunacağımız yeni Porsche Taycan Cross Turismo modellerinin de olumlu etkisiyle 2021 yılında satışını gerçekleştireceğimiz Porsche araçların yarısından fazlasının tamamen elektrikli modellerden oluşmasını hedefliyoruz.” diye aktardı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow