Amok

Bunalım sonucu doğan öldürme arzusu karısının kendisini aldattığını öğrenen katil bir yazar karısının kendisini aldattığı erkeğe uyguladığı cinnet dolu eylemler.

 0
Amok
Romanin arayüzü
Amok

Yıl 2000 Gizemli Cinayet.

Evli olan Bala, bir gün eşinin kendisini aldattığını öğrenir. Dariusz Janiszewski adında bir adamla birlikte olduğunu gören Bala, eşinin itiraf etmesi için baskı yapmaya başlar. Krystian Bala Dariusz’u telefonla dahi arayarak sıkıştırır. Bu durum ise daha sonraları telefon kayıtlarında ortaya çıkmıştır. Bu olayın peşini bırakmayan Bala, bir gün Dariusz Janiszewski’yi çalıştığı otelde takip ederek işten çıkışında eve doğru giderken kaçırır. Dariusz’u depoya kapatan Bala, ellerini ve ayaklarını bağlayarak 4 gün boyunca sistematik şekilde işkenceler uygulamıştır. Vücudunda yanık ve kesik izleri olan Dariusz, 4 gün boyunca susuz kalmıştır ve yemek yememiştir. Açlıktan ve kan kaybından ölmek üzere olan Dariusz’u bulunduğu yerden çıkaran Bala, yakınlarda olan bir göle elleri ve ayakları bağlı olarak atmış ve Dariusz boğularak can vermiştir.

Bölüm 2. Kim olduğunu biliyorum.

Bu olay gerçekleşip polisler cesedi bulduklarında yapılan tüm araştırmalara rağmen bir kanıt bulamamışlardır. Daha sonraları faili meçhul olan bu cinayet televizyonlarda yer almıştır. Uzak Doğu’dan televizyon programını arayan bir kişinin ise cinayetin çözülmesinin pek mümkün olmadığını dile getirmiştir.(Arayan kişi Krystian Bala)

Kitabı okuyan dedektif Roblewski'nin dikkatiyle olayın 2000 yılında işlenen bir cinayete ne kadar benzediği görülmüştür. Polise gelen kaynağı belirsiz bir ihbar ile cinayet dosyası yeniden açılmıştır. İhbar da cinayetten 3 yıl sonra yayımlanan Amok adlı kitabın incelenmesi önerilmiştir. Kitabı inceleyen müfettişler ise okuduklarıyla şok olmuştur. Çünkü kitapta sadece katil ve polisin bilebileceği detaylar yer almaktadır. Soruşturmada öldürülen iş adamıyla Bala’nın eski eşi arasında bağlantı olduğunun belirlenmesiyle şüpheler yazar üzerinde yoğunlaşmıştır. Sorguya alınan yazar, polise verdiği ifadede cinayetle ilgili detayları basına yansıyan haberlerden öğrenmiş ve geri kalan kısımları kafasından kurgulayarak yazdığını belirtmiştir. Kanıtların yeterli olmaması nedeniyle salınmıştır.

Yıl 2005 Ocak Ayı. 

Krystian Bala polonya'da ki bir arkadaşına mektup yazıyor.

" Bu mektubu cennetten yazıyorum..." 

Mektubun içeriği açık Bala polonya'ya dönecek.

2005 Eylül ayı.

Mektubun üzerinden 8 ay geçmis Krystisn Bala Polonya'ya döndü

Bölüm 3. Elimizde Patron!

Krystian Bala polonya'ya dönmüş. Öyle ki sokağa çıkıyor alışveriş yapıyor kimse şüphe dahi duymamış. Polonya'nın tenha sokaklarına girdiği anda hiç aklına gelmicek birşey yaşanıyor. Kafasına siyah bir poşet geçiriliyor. Tam o esnada bir el bogazini sıkarken diğer el bağırmaması için ağzını kapatıyor ve bir ses duyuyor " Jack sparrow(Dedektif Roblewski.) Heder elimizde ve canlı Ne yapalım patron? Krystian Bala boş bir binaya getiriliyor ve ona günlerce işkence ediliyor ama hiçbi sonuç çıkmıyor öyle ki polonya yasalarına göre birini göz altına aldığınızda yetkililere gerekli delilleri 48 saat içinde sunmalısınız. Krystian Bala serbest bırakılıyor. Ve günlerce tek birşey düşünüyor işkence çekerken sürekli duyduğu JACK SPARROW kelimesi.

Son bölüm AMOK.

Ancak olayın peşini bırakmayan Dedektuf Roblowski soruşturmaya yön verecek birçok bilgi edinmiştir. Tekrardan soruşturmaya alınan Bala, kendisinin yalan makinesine bağlanmasını talep etmiştir. Sonuçta dalgıçlığından kaynaklanan nefes alma becerisiyle yalanlarını ustaca yöntemle gizlemiştir. Ancak evinde yapılan araşıtrmalar ve ele geçirilen bilgisayar'da bütün gerçekler yazıyordu. Bilgisayarın ana ekranin'da Amok'la ilgili bütün gerçekler yazıyordu ve bilgisayar'da birsürü kadın hakkında bilgiler yazıyordu  Bala yeni kitabına başladığını söylemişti ve yeni kitabı eski eşi merry'nin yeni erkek arkadaşı harry hakkında olucaktı. Bala eğilerek birşeyler fısıldadı "Bu kitap daha da şoke edici olucak" tüm çabalara rağmen Bala 2008 yılında 25 yıl hapse mahkûm edilmiştir.

Bu olay filmleştirilmiştir. Filmin adı Bir post modern cinayeti...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow