ANADOLU EFES'TE KARA BULUTLAR SÜRÜYOR!

Euroleague arenasına son şampiyon unvanıyla giriş yapan temsilcimiz Anadolu Efes sezona inanılmaz bir şekilde 3'de 0 ile başladı. Son olarak Asvel deplasmanında 16 sayıdan maç veren temsilcimizin maçlarına dair detaylar haberin devamında

 0
ANADOLU EFES'TE KARA BULUTLAR SÜRÜYOR!

Maç Öncesi

Maç öncesi durumlar tamamen karışıktı. Efes'in 2 mağlubiyetinin ardından rakip takım dahil herkes bir tepki maçı bekliyordu. Fakat sakatlıklar ekibimizde can sıkıyordu. Buğrahan Tuncer, Krunoslav Simon sakatlığı sebebi ile kadroda yer almaz iken James Anderson ve Shane Larkin ise ufak sakatlıkları ile beraber sahada olacaktı. Bunun aksine rakibimiz sezona 2'de 2 ile başlamış ve çok formda bir dönemde idi.

Maça Dair

Maça hem biraz rotasyon yaparak hem de üstünlüğü erkenden ele alarak müthiş bir başlangıç yapmıştık. Bu bölümde Micic çok iyi bir performans göstererek takımına liderlik yapmıştı. Ardından oyuna giren Larkin ve Moerman gibi oyuncularımız ile de skordaki üstünlüğümüzü korumayı başarsak da Dunston'ın 5 numarada hücumda boş atışları sokamaması ile krize giren hücum sıkıntısını gene Pleiss ile çözmeyi başardık. Fakat rakibin daha dirençli olması ve bizim hücumda krize girmemizin ardından yaşanabilecek en kötü olay yaşandı ve Micic faul problemine girdi. Hücumdaki en büyük kozumuzu kaybedince ve pota altından istenilen verim gelmeyince haliyle oyun sıkıştı. Bazı faul atışları yardımımıza yetişse de burada koçumuz Ergin Ataman'ın da yanlış olduğunu düşündüğüm rotasyon kararı ile tamamen yedek bir 5 ile sahada yer aldık ve bu birbiri ile oynamaya hiç alışık olmayan 5 bize ne savunmada ne de hücumda katkı sağlayabildi. İşte tam da bu dakikalarda skora denge geldi. Ardından temsilcimiz yeniden 2-3 sayılık üstünlükler kursa da son 2 dakikaya girerken 1 sayılık üstünlük el değiştirdi ve maalesef takımımızda net bir baskı hissedildi. Özellikle son 12 saniye için kullanılan son top inanılmaz kötü bir tercihti ve sahadan 75-73 mağlup ayrıldık.

Maç Sonu Değerlendirme

Micic (belki bir de Beaubois) hariç hiçbir oyuncumuz henüz istenilen seviyede değil ve sezon başlamasına rağmen form tutmuş değiller. 5 numarada hücum katkısını sadece Pleiss'ın verebilmesi büyük bir sorun. Efes kısa oyuncularına alan açarken uzun oyuncularını da oyunun içine bir şekilde katmalı zaten şampiyonluğun geldiği sene Singleton ve Pleiss'ın inanılmaz katkıları vardı. Bu sorunları bir an önce çözmeliyiz. Koç Ergin Ataman ise sakatlıklar dolayısı ile istediği oyunu oynatamıyor olabilir fakat bir an önce galibiyetlere başlamalıyız çünkü Play-Off'ta deplasmanlara gitmek bu sene bizim için çok büyük bir zorluk olur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow