ANAKARA'DA MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN 3 YER

Ankara için birçok kişi sıkıcı, gri, gezilecek bir yeri yok, eğlenceli değil dese de biz biliyoruz ki aslında Ankara birbirinden önemli yapıtlara ev sahipliği yapıyor. Şimdi gelin hep beraber bu yapıtlardan 3 tanesine beraber bakalım!

 0

1. ANITKABİR

Ankara denildiği zaman belki de ilk akla gelen yer olan Anıtkabir'e eğer özel aracınız yoksa ulaşım da çok kolay.  Kızılay'dan Ankaray'a binip Anadolu durağında indiğinizde çok kısa bir mesafeyi yürüdüğünüzde Anıtkabir'e ulaşmış olacaksınız. 

Yaklaşık 3000 metrekarelik bir alanı olan Anıtkabir 4 farklı bölümden oluşuyor. Atatürk'e ait özel eşyalar, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'na ait bölüm, Milli Mücadele bölümü ve son olarak Atatürk'e ait kitapların bulunduğu kütüphane bölümü. 

Son olarak Anıtkabir'e girişlerin ücretsiz olduğunu da söyleyelim.

2. ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ

Altındağ'da bulunan Ulucanlae Cezaevi Müzesi'nin tarihi 1925 yılına kadar dayanıyor. 2010 senesinden itibaren ise müze olarak kullanılıyor. 

Zamanında Deniz Gezmiş, Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek, Muhsin Yazıcıoğlu gibi pek çok tanınmış kişinin de bir zamanlar kaldığı bir cezaevi burası. Ziyaret ettiğinizde bu kişilerin heykellerini, ranzalarını ve daha birçok şeyi görebilirsiniz.

Müzeye giriş ücreti ise sivil 10 TL öğrenciler için ise 5 TL. 

3. KUĞULU PARK

Bir tane de listeye park ekleyeyim dedim. Canınız sıkıldığında gidibileceğiniz, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan burası. 

Tunalı Hilmi Caddesinde bulunan bu park Ankara'nın en ünlü yerlerinden biri. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow