Anneler nasıldır?

Bir anne nasıl bir kafa yapısına sahiptir? Çocuğunu nasıl büyütür? Sunabileceği imkanlar nelerdir? Bunları yazdım umarım merak edenler yada kendi içinde çözüm bulamayanlar, annesiyle iletişim kuramayanlar faydalanabilir

 0
Anneler nasıldır?

Bir anne her zaman çocuğunun iyiliğini ister... Bu bir çoğumuzun sık duyduğu cümlelerden biri fakat ispatlamak için biraz düşünmek yada gözlemlemek gerekiyor. Peki bu gözlem nasıl yapılabilir? Siz anne olsanız veya baba sorumluluğu tamamen size ait bir çocuk yetiştiriyorsunuz, belki kafasının dikine giden bir çocuk belkide çok duygusal. Bunu ilk zamanlarda çözmüş olsanız bile ona nasıl davranacağınız hakkında herhangi bir Fikriniz olmıycak. Evet belki bunun için eğitim bile almış olabilirsiniz ama kesin olan iki ihtimal var: ebeveynlerinizin size davrandığı gibi davranmak (iyi veya kötü) ve onların kötü davranışlarını farkedip bunu kendi çocuğunuza yapmayı önlemek. 

Şimdi sizden istediğim tek şey şu ki sadece annenizin annesi yada babası ona nasıl davranmış bunu öğrenmek ve psikolojik olarak annenizin nasıl bir ortamda büyüdüğünü anlayıp ona göre gözlem yapmaya başlamanız.

Bu yazı ilk aşama için 2. Yazıda çok daha ayrıntılı ve daha geniş bir bakış açısı kullanılacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler:) 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow