APPLE DA ÇİP KRİZİNDEN NASİBİNİ ALDI!

Daha önceki haberlerimde de yer verdiğim ve birçok büyük şirketlere olumsuz anlamda etki eden çip krizi şimdi teknolojik anlamda alanının öncüsü olan markalardan Apple'ı da vurmuş durumda. Veriler ve etkiler kısacası detaylar haberin devamında.

 0
APPLE DA ÇİP KRİZİNDEN NASİBİNİ ALDI!

Çip Krizi ve Apple

Etkilerini tüm dünya çapında hissettiren çip krizi otomotiv sektöründen sonra teknoloji sektörünün devlerinden birini daha olumsuz anlamda etkiledi. Apple son çeyrekte belirlenen hedef satış miktarından 10 milyon adet daha az telefon üretimi yapılacağını belirtti ve bu yüzden hedeflenen üretim ve satış miktarları ve tabi ki gelir elde edilemeyecek. Bunun yanı sıra çip krizinin sadece telefon satış adetlerini değil küçük ev aletlerinden bilgisayarlara kadar bütün mikroçip gerektiren aletlerde arz talep dengesinde ciddi problemler yaratacağı düşünülüyor.

Olumsuz Haber Akışı ve Sonuçları

Gerçekleşen açıklama ve ardından oluşan olumsuz haber akışları başta Apple hisselerinde olmak üzere ardından Apple'a tedarik sağlayan tedarikçi şirketlerin hisselerinde kayıplar yaşandı. Bu durumun daha ne kadar süreceği ve büyük şirketlerin bu krizi nasıl atlatacağı ise merak konusu.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow