APPLE'I GEÇTİ!

Hepimizin yakından bildiği Çin merkezli telefon üreticisi Xiaomi akıllı telefon teslimatlarını gerçekleştirdi. Ve yeni üretim planlamalarına göre üretimlerini gerçekleştirdiler. Bu sonuçlarla birlikte ilk defa Apple'ı geride bıraktı ve en fazla akıllı telefon üreten 2. şirket oldu.

 0
APPLE'I GEÇTİ!

Akıllı telefon üreticleri arasındaki rekabet her gün daha da kızışıyor ve artık dengeler eskisinden daha da çabuk değişebiliyor. Şirketlerin yaptığı teslimatlar ve son üretim planlamalarına göre yaptıkları üretim ile birlikte analiz şirketlerinin yaptığı açıklamalar da esas alınarak akıllı telefon üretimi konusunda Samsung liderliğini korurken Xiaomi ilk defa Apple'ı geride bırakarak 2. sıradaki yerini aldı. Bu sonuçlarla beraber Apple 3. sıraya geriledi. 

İlerleme Var

İlk 3'te bulunan şirketlerin hepsi üretim ve teslimatlar dikkate alındığında geçtiğimiz senelere göre belirli bir oranda büyümeyi gerçekleştirmişlerdir. Fakat piyasaya genel olarak baktığımızda bunun başarı olarak sayılıp sayılamayacağını söylemek hele ki bizler için oldukça güç.

Türkiye'de Üretime Başladı.

Xiaomi yatırımları kapsamında Türkiye'de de fabrikasını kurdu. Avcılar/İstanbul'da kurulan fabrikanın 5 milyon adet akıllı telefon üretimi gerçekleştirebilecek kapasitede olduğu bildirildi. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow