ARABA FİYATLARI

Araba fiyatları bir veya iki senedir inanılmaz bir şekilde arttı. 2018 de modeli düşük serçe, doğan, şahin, renault broadway gibi arabalar baķım durumlarına goŕe tabi ki en düşük binli fiyatlardan alınabilirken; şu an 2021 sonlarinda yirmi bin, otuz bin vb fiyatlarda eğilimler gösterebilmektedir.

 0
ARABA FİYATLARI

Araba günümüzde vazgeçilmez ihtiyaçlardan. En düşük modelde bir araban olsa dahi, ayağını yerden kestikten sonra birçok işini halledebiliyorsun market alışverişi, pazar alışverişi vb. Hatta bu ihtiyaçların dışında ailen veya arkadaşlarınla piknik, günübirlik eş dost akraba ziyaretlerinde bulunabiliyorsun. Toplu taşıma araçlarını tercih etmediğinde, iş yerine dahi arabanla gitmektesin.

Peki, yukarıda saydığımız gereksinimlerle şu an bir araba sahibi olmak mümkün mü? Tabi ki bu sorunun cevabı herkesin kendi cebindeki oara miktarında. Fakat haberlerde veya sosyal medyadaki röportajlarda, artık araba almakta zorlanıldığı ve hatta hatta hiç araba alamyanların sayısının fazlalaştığı görülmektedir. Borçlarından dolayı arabalarını satanları saymıyoruz üstelik.

Araba fiyatları bir veya iki senedir inanılmaz bir şekilde arttı. 2018  de modeli düşük serçe, doğan, şahin, renault broadway gibi arabalar baķım durumlarına goŕe tabi ki en düşük binli fiyatlardan alınabilirken; şu an 2021 sonlarinda yirmi bin, otuz bin vb fiyatlarda eğilimler gösterebilmektedir.

Tabi bu durum sadece düşük modelli araçlarda değil, son model arabalarda da kendini göstermektedir. 2018 yılında İzmir Gümüldürden ev alınabilen ikiyüz bin TL rakamına şu an sıfır model güzel bir araba almak zordur. Tabi sadece senin güzel dedigin bir araç degil bu. Çoğunluktaki kullanıcıların gözünde güzel bir araba.

Araba fiyatlarının düşmesi gerektiğini düşünen insanların sayısi günümüzde fazladır. Araba fiyatlarındaki bu artışın düşmesi ve araç fiyatlarının ucuzlaması beklenilen durumdur

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi