Araba Çalındığında Acil Yapılacaklar

Durumdan hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 0
Araba  Çalındığında Acil Yapılacaklar

Maalesef çalınan arabanızın güvenli bir şekilde iade edilmesini garanti edecek kesin bir ipucu olmasa da, bu ipuçları sakin kalmanıza ve soruşturma ve sigorta talep sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Derhal polisi arayın

Arabanızın çekilmediğinden (veya nereye park ettiğinizi unutmadığınızdan) emin olmak için birkaç dakikanızı ayırdıktan sonra polisi arayın. Bilmek isteyecekler:
Arabanızın markası, modeli, yılı ve rengi
Arabanızın farklı özellikleri
Plaka numarası
Araç kimlik numarası 
Varsa, GPS veya izleme sisteminiz hakkında bilgiler
Arabanı en son nerede ve ne zaman gördün

Araç sigorta şirketinizle iletişime geçin

Hırsızlıktan sonraki 24 saat içinde veya bir polise bildirdikten sonra mümkün olan en kısa sürede sigorta şirketinize bir talepte bulunun. Sigorta şirketiniz ek bilgi talep ederse, bunları mümkün olan en kısa sürede onlara iletin.

Polise verdiğiniz bilgilere ek olarak, sigorta şirketiniz şunları talep edebilir:
Arabanızdaki dizüstü bilgisayar veya diğer elektronik ekipmanlar, egzersiz malzemeleri, ders kitapları veya aletler gibi değerli eşyaların listesi ve açıklaması
Polis raporunun bir kopyası

Arabanın iade edilememe olasılığına hazırlıklı olun

Çalınan araçların sadece yarısının kurtarıldığı tahmin ediliyor. Arabalar genellikle yalnızca parçalar için çalınır, bu da hızla sökülebilecekleri ve kaybolabilecekleri anlamına gelir. Arabanızın iade edilmesi durumunda, bu koşullar nedeniyle hasar görmüş veya eksik parçalar olabilir.

Arabanızı iade ederse kontrol ettiğinizden emin olun

Arabanızı geri alırsanız ve sürülebilir durumdaysa, önce dikkatlice incelediğinizden emin olmak istersiniz. Bir çift lastik eldiven giyin, bir el feneri kapın ve sizin olmayan herhangi bir şey için arabanızın içine iyice bakın. Bir şey bulursanız polise haber verin. Kimsenin yaralanmasını istemezsiniz ve kesinlikle arabanızda beklenmedik bir şey olduğunda kenara çekilmek istemezsiniz.

Gelecekte aracınızı koruyun

Şimdi, hırsızları arabanıza tekrar dokunmaktan caydırmak için yeni önlemler almayı düşünmenin tam zamanı. Yeni bir alarm sistemi veya GPS izleme cihazı gibi hırsızlık önleyici cihazları düşünün. Ek bir bonus olarak, otomobil sigortası priminizde hırsızlık önleme indirimi bile alabilirsiniz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow