ASLAN AVRUPADA DOLUDİZGİN! (LOKOMOTİV MOSKOVA 0 GALATASARAY 1)

Bu sezon UEFA Avrupa Liginde yoluna gol yemeden namağlup devam eden temsilcimiz Galatasaray 3. maçında da deplasmanda Lokomotiv Moskova karşısında gol yemeden 1-0 galibiyet ile ayrılarak Avrupa yolunda müthiş ilerleyişini sürdürdü.

 0
ASLAN AVRUPADA DOLUDİZGİN! (LOKOMOTİV MOSKOVA 0 GALATASARAY 1)

Maç Önü

Maç önü açıklamalara ve kadro derinliğine bakıldığında Galatasarayımızı beraberliğinden üzmeyeceği Lokomotiv Moskova cephesinin ise köprüden önce son çıkış olarak gördüğü bir maçtı. Temkinli açıklamalar ve yeterli kadro kalitemiz olsa da Lokomotiv Moskova'nın son şansı olduğu için galibiyet konusunda çekinceliydim. Kısacası ufukta beraberlik daha ağır basıyordu maç öncesinde.

Maç Sırası

Maç açıkcası bizim adımıza istediğimiz gibi başladı. Ev sahibi ekip oyuna hükmetmek isterken biz baskılar ve hızlı geçişlerimizle buna izin vermiyorduk. 2 tarafın da nadir pozisyon ürettiği kısır ve daha çok mücadele şeklinde geçen maçın ilk yarısında işler gayet yolundaydı. İkinci yarı biraz bocalar gibi olduysak da hem takım savunmamız ile hem de değişiklikler ile tekrardan istediğimiz oyunu elde etmeyi başardık. Kerem'in girdiği 3 net pozisyondan sadece birini değerlendirmesi bile bize galibiyet için yetti ve zorlu deplasmandan 3 puan ile ayrılarak liderliğini sürdürdü.

Not: Maç içindeki olumsuz gelişme olarak Anholt'un bir bölümde sakatlık geçirmesi ve ardından kendini zorlayarak devam etse de sakatlık ardından çok büyük aksama yaşadığını söyleyebiliriz.

Maç Sonu

Maç sonu artık tek bir hesap kaldı. Evimizdeki maçlarda sürprize izin vermeyerek güzel sonuçlar aldığımız andan itibaren lider çıkmamız kuvvetle muhtemel. Gruptan lider çıkmak kura avantajını yakalamak için son derece önemli. Umarız önce lider çıkar ardından da kolay bir kura ile yine doludizgin ilerleriz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow