Astral Seyahat

Astral seyahat ruhun canlı iken bedeninden ayrılarak başka bir yere gitmesidir. Astral seyahat, insanların yanlış rüya tanımından kaynaklanan ve mistik ögelere duyduğu zaaftan doğmuştur. Aslında Lucid Dreaming (Yarı-Uyanık Rüya) deneyiminin yanlış yorumlanmış halidir.

 0

1. ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

  Astral seyahat, halk arasında ruhun bedeni terk etmesi ve bedenden bağımsız olarak dolaşması olarak bilinir. Ruhun bedenden kopmasını engelleyen bir kordon bulunduğu ve ruhun bedeni astral seyahat sırasında bu kordondan terk ettiği ve kişinin bilinci açık halde iken ruhun bedenden ayrılıp serbest bir şekilde gezdiği söylenir. İddialara göre bu işlem uyurken veya uyanıkken yapılabilir ancak astral seyahat, üst seviyede ilgi ve üstünde çok fazla pratik gerektiren bir uygulama olarak göze çarpıyor.

  Astral seyahat’in tarihi oldukça eski çağlara dayanmaktadır. Lucid dream astral seyahatin ilk evresi olarak bilinir. Astral seyahati daha iyi anlamak isteyenlerin lucid dream kavramını tam anlamı ile öğrenmeleri gerekmektedir.

2. ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILIR?

ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILIR?

   Astral seyahati gerçekleştirebilmenin ilk ve en büyük şartı olarak vücudu serbest bırakmak ve rahat olmak geliyor. Bunun yanında dikkatinizi sadece astral seyahate vermeli ve bunu gerçekleştirebilmeye odaklanmalısınız. Eğer bulunduğunuz ortam gürültülü ve rahatsızsa ve yeterince odaklanamıyorsanız, astral seyahatin gerçekleşmesi zorlaşıyor. Bunun yanında hissettiğiniz korku, endişe ve panik de odaklanmanızı olumsuz etkileyerek astral seyahate çıkabilme ihtimalinizi oldukça azaltacaktır. 

 1.  Rahat bir yatak ve sessiz bir ortam seçimi yapılmalıdır.
 2. ilk başta ruhun seyehat edeceği yer belirlenmelidir. Bu yer bedenimizden 2 metre uzaklıkta belirgin bir yer olmalıdır.
 3. Sessiz ve rahat bir ortam oluşturduktan sonra gözlerinizi kapatmalı ve karanlığa konsantre olmalısınız. 
 4. Ya da yatağımızın karşısında varsa bir tabloya yoksa herhangi sade bir yere yoğunlaşmak gerekir.
 5. Bu tablo yada herhangi bir yere sadece bakmak için değil yoğunlaşmak için bakılmalıdır.
 6. Bir gücün sizi yukarıya çektiğini düşünün, bunu yapmaya başladıktan belli bir süre sonra kalp atışınız hızlanacak ve kulaklarınız çınlamaya başlayacak.
 7. Bunu sakin bir şekilde karşılamalı ve odaklanmaya devam etmelisiniz, aksi takdirde astral seyahat gerçekleşmeyecektir. 

  Gelelim bu şekilde yapılan yada istem dışı olan astral seyahat tehlikeli midir? sorusunun cevabına;
Şimdiye kadar yapılan yada yapılmış olan denemelerde hiç tehlikeli duruma rastlanılmamıştır.

3. ASTRAL SEYAHAT İLE İLGİLİ KİTAPLAR VE FİLMLER

ASTRAL SEYAHAT İLE İLGİLİ KİTAPLAR VE FİLMLER

   Kitaplar:

 1. Astral Seyahat - Metin KİRAZ - Hermes Yayınları
 2. Astral Teknikler Ve Beden Dışı Deneyimler - Renan Seçkin - Mavi Kalem Yayınevi
 3. Astral Alem - Charles LEADBEATER - Mavi Kalem Yayınevi

   Filmler:

 1. Insidious.
 2. Flatliners.
 3. Astral
 4. Altered States.
 5. If I Stay.
 6. Enter the Void.
 7. Dreams Come True.
 8. Nosso Lar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

UnlimitedUnknowns 21 Yaşındayım.Edebiyat Fakültesi öğrencisiyim.Genel olarak araştırmayı ve okumayı seviyorum.İlgilendiğim konular; Tarih,Coğrafya,Astronomi,Filoloji.Her konu hakkında yazı yazmayı ve araştırma yapmayı kendimde elzem olarak görüyorum.