Asyalı Kadınların Meşhur Pirinç Maskesi

Asyalı kadınların eski zamanlardan bu yana uyguladığı bu yöntem hem çok hesaplı hem de etkili bir mucize. Pirinç neredeyse hepimizin evinde daima bulunan kolay bir malzeme. Ayrıca cildimize faydaları saymakla bitmez. Bu sebepten ötürü pirinçten yararlanacağımız maskeleri sizinle paylaşmak istedim. Bu yazdığım maskeler sadece yüze değil renginizin açılmasını istediğiniz başka bölgeleriniz için de uygundur. Örneğin bu maskeyi boynunuza sürmenizde hiç bir sakınca yoktur. Gelelim maskemizin tarifine:

 0
Asyalı Kadınların Meşhur Pirinç Maskesi
Asyalı Kadınların Meşhur Pirinç Maskesi
Asyalı Kadınların Meşhur Pirinç Maskesi
Asyalı Kadınların Meşhur Pirinç Maskesi

Asyalı Kadınların Mucizesi: Pirinç Maskesi

Asyalı kadınlar çok uzun zamandan bu yana pirinç maskesini farklı şekillerde kullanıp cilt lekelerinden kurtulmanın kolay bir yolunu keşfetmişlerdir. Çok pahalı olan ve içeriğini bilmediğimiz ürünler yerine bu tarz doğal ürünlere yönelebiliriz. Bahsedeceğim maskeyi veya başka yerlerden gördüğünüz, temin ettiğiniz maskeleri öncesinde yüzünüzün küçük bir kısmında denemenizde fayda var çünkü cildiniz hassassa farklı etkiler görülebilir. Pirinç maskelerinin cildimize faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cilt renginin açılmasına, lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
  • Yaşlanma belirtilerini geciktirir
  • Cilt tonunu eşitler
  • Aydınlık bir görünüm sağlar

Gelelim maskemizin yapımına. Bu maske 2 şekilde uygulanabiliyor:

Pirinç unu+ süt maskesi

1 kaşık pirinç unuyla 1 fincan sütü karıştırıp maske kıvamına geldiğinde cildinize sürün. 10-15 dakika sonra ılık suyla maskeyi nazikçe yıkayabilirsiniz.

  • Pirinç suyu maskesi

Bir miktar suda pirinçlerinizi pişirin. Pirinçler hafif yumuşadığında suyunu süzün. Pirinçler biraz soğuduğunda sürümünün daha kolay olmasını isterseniz rondodan geçirebilirsiniz. Süt ve bal da ekleyerek maske kıvamını elde edince yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika sonra maskenizi yıkayın. Süzdüğünüz pirinç suyunu da yüzünüze tonik olarak kullanabilirsiniz.

Bu tür maskeleri haftada 1 veya 2 defadan fazla yapmanız cildinizi yoracaktır. Bu yüzden bu sayıyı geçmemenizde fayda var.

(bu maskelerden sonra yüzünüze nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmayın.)

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

zehrabbbb öğrenci