Ateistlik

Bugün herhangi bir dine inanmamanın tanımı olan ateistlik hakkında bir yazı yazıcam. Ülkemizde çok fazla böyle insan olsa da bunu söylemekten genellikle çekiniyorlar. Toplum baskısından korkan ve dinini veya inancını özgür bir biçimde yaşayamayan bir sürü insan var ama bugün sadece ateizm hakkında bir yazı yazmak istedim.

 0
Ateistlik

Ateizm Nedir

        Tanrı ve Tanrıların yokluğuna inanma durumuna ateizm denir. Ateistler bazı kurumlar ve kişiler tarafından tanrıtanımaz olarak da tanımlanırlar. Ateizm aslında bence sadece bir din değil aynı zamanda bir düşünme biçimidir. Ateizm bütün ruhani varlıkları yok sayar hiçbirine inanmaz. Her türlü metafiziği yok sayar yani sadece dinleri yok saymakla kalmaz.

          Günümüzde Dünya'da ve Türkiye'de belirli bir sayıda ateist bulunmaktadır. Dünya nüfüsunun neredeyse %15 ateizme inanıyor. Bu sayı son yıllarda giderek artmaya devam ediyor. Türkiye'de %2 %3 olarak bu oranlar önümüze sunuluyor ancak Türkiye'de hem toplum hem de aile baskısı yüzünden dinlerini özgürce açıklayamayan insanlar olduğu düşünürsek bu sayının %5 %6 lara bile çıkabileceğini düşünüyorum ki bu da az bir sayı değil. 

          Herkesin istediği dine ya da inanışa inanabildiği bir ortamı umarım yakalayabiliriz. Böylece toplumun refah seviyesinin de bir miktar yükselebileceğini düşünüyorum. Benim görüşlerim ve ateizm hakkında yazıcaklarım bu kadar okuduğunuz için teşekkürler.

          İyi günler :)

 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Orhan Efe Akça 16 yaşındayım basketbol ve bilgisayar oyunlarıyla ilgileniyorum.