AVANTAJI KAPTIRDIK!

Türkiye A Milli Futbol Takımımız Dünya Kupasına katılma yolunda elemelerde elde ettiği büyük avantajı Norveç'e kaptırdı. Eksik Norveç ile evimizde berabere kalarak büyük bir yara alan millilerimiz balım kalan 3 maçta yaralarını sarabilecek mi?

 0
AVANTAJI KAPTIRDIK!

Maç Öncesi

Maç öncesindeki son durumlara ve düşüncelerime bir önceki haberimde yer verdiğim için tekrarlamak istemiyorum. Dilerseniz oradan ulaşabilirsiniz.

Maç Anı

Maça baskılı ve iştahlı başlayarak hem stattaki taraftarlar hem ekran başındaki bizlerde yarım saatlik de olsa bir heyecan oluştu. Ön alanda baskı ile gelen golün ardından maça hakim olan takımımız bu bölümdeki etkinliğini final paslarındaki ve kararlarındaki hatalar yüzünden gol ile süsleyemeyince yenilen gol ile birlikte tamamen demorolize olundu. Malesef geçen her dakikada takımımızda baskı, pasiflik ve demoralize olma durumu hissedilirken rakibimizde ise aksine artan iştah ve daha dirençli bir oyun gözlemleniyordu. Yeni teknik direktörümüz ile olumsuz görüşlerimi yine bir önceki haberde belirtip umarım yanılırım demiştim fakat görülen o ki maalesef yanılmamışım. Formda bir Berkan Kutlu'nun oynatılmaması ki bu bir nebze de olsa kabul edilebilir olsa da son dakikalarda bize gol gerekirken ve rakip takım direnç göstermeye çalışırken yetenekli ayaklara ihtiyacımız varken Kenan Karaman'ın oyuna dahil olmasının futbol literatüründe hiçbir açıklaması olamaz. Yanlış anlaşılmak istemem Kenan Karaman'ın etkili olabileceği dönemler ve takımlar olabilir fakat bu durumda yedek klübesinden en son alınacak oyuncu olabilir kendisi. Bu da yeni teknik direktörümüzün ne kadar parlak (!) bir kariyerinin bizleri beklediğinin bir göstergesi herhalde.

Maç Sonu

Maalesef büyük bir karamsarlık hakim olsa da yine bazılarımız gibi ben de matematiksel hesaplamalarımı yaptım. 3 maçımızı da kazanmamız durumunda (ki inşallah) Norveç'in bir beraberliğinde dahi gruptan çıkabiliyoruz. Norveç'in Hollanda ile bir maçı olduğunu unutmamak gerek. Maç sonunda yine bazı oyuncularımızın klüp performansları ile milli takım performaslarının uyuşmaması değerlendirildi.

Maç Sonucu 1-1 Türkiye- Norveç 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow