Avatar The Last Air Bender Son Hava Bükücü Evreni

Son Hava Bükücü Avatar The Last Air Bender yayınlandığı dönemden günümüze dek gelmiş geçmiş en iyi animasyon dizilerinden biri olarak sayılamakla kalmamış, sinemaya da uyarlanmıştır. Peki bu evrendeki karakterler hangi ulusa ait ve nasıl özelliklere sahipler? Hadi bakalım!

 0

1. Katara!

Katara!

Güney Su Kabilesinde yaşayan son su bükücü olan Katara, zamanla sadece su değil kan da bükebildiğini farkedecek ve bu özelliğini kullanmaktan oldukça çekinecektir. İyiliği, zekayı ve hırsı içinde barındıran ve şifalı su yardımıyla 2 defa hayat kurtaran Katara, Son Hava Bükücü evreninin en önemli karakterlerinden biri!

2. Aang!

Aang!

Son Hava Bükücü ve Avatar Aang! 100 sene boyunca buz kütlesi içinde hapsolmuş ve hava kabilesinden yaşayan tek kişi olmasının dışında dünyayı ateş ulusunun elinden kurtarmak için tüm elementlerde bükücülük öğrenmek için uğraşarak Avatar hali ile Ateş  Kralı Ozai ile çarpışacağı güne hazırlanacaktır. Masum, çocuksu ve eğlenceli tarafınının yanında hırslı ve öğrenme kabiliyeti yüksek olan Aang Avatar evreninin mihenk taşı!

3. Ateş Prensi Zuko!

Ateş Prensi Zuko!

Ateş ulusunun prensi Zuko, babasının gözüne girebilmek ve narsist kardeşi Azula'dan önce Avatar Aangi bulmak için yola çıkar. En büyük yardımcısı amcası Iroh ile çok büyük bir ortak noktası vardır. Ne kadar ateş ulusunda bulunursa bulunsun, içinde kendisinin dahi farkedemediği iyilik onu babası ve kardeşinden ayıran en önemli özelliği. Annesine olan düşkünlüğü ve annesinin kaybolmasıyla iyice bocalayan Zuko tutunmak için ne yaptığını bilmediği halden, amcası Iroh sayesinde doğrulacak ve içindeki iyiliği takip edecektir. 

4. Iroh!

Iroh!

Ateş Ulusu Kabilesinden Iroh, Ateş Kralı Ozai!nin kardeşi Azula ve Zuko'nun amcasıdır. Aslında çok güçlü olan ve Beyaz Lotus üyesi olan Iroh oğlunu kaybettikten sonra kendi kabuğuna çekilmiş ve zamanını dinlenmeye ayırmıştır. Zuko'nun büyük destekçisi Iroh çay sevilciliği ve yüksek gücü ile Avatar evreninin en önemli karakterlerinden biri!

5. Toph!

Toph!

Aynı zamanda gözleri görmeyen Toph, iyi bir toprak bükücü ve metal bükücüsüdür. Toprak bükerken işitiği dalgalar sayesinde karşısındakinin hamlesini önceden hissedebilir ve buna karşı hızlıca hamle yapabilir. Asil bir ailenin prenesesi gibi baktığı Toph arkadaşları için evi bırakararak Aang'e toprak bükmeyi öğretecek ve son hava bükücü evreninde izleyenlerin kalbinde önemli bir yer edinecektir.

6. Soka!

Soka!

Güney Su Kabilesinde yaşayan Soka, Kataranın ağabeyidir. Ancak su bükme becerisi bulunmaz. Buna rağmen iyi derecede boomerang kullanan Soka, Avatar evreninin en eğlenceli karakterlerinden biri olmayı başarıyor!

7. Azula!

Azula!

Oldukça acımasız ve güçlü olan Azula, Ateş Kabilesi Prensesidir. Kardeşi Zuko'ya göre daha güçlü olan ve dünyada sadece 5 kişinin bükebildiği yıldırım bükme yeteneğine sahip Azula, büyük hırsın ve kontrolsüz gücün en önemli temsilcisi olarak karşımıza çıkmakla kalmıyor, izlenmesi en zevkli karaktere dönüşüyor!

8. Suki!

Suki!

Oldukça kabiliyetli ve Aang'in takım arkadaşlarından olan Suki cesareti ve güzelliğiyle Soka'nın kalbini çaldığı kadar izleyenlerin de kalbini çalmayı başarıyor!

9. Ateş Kralı Ozai!

Ateş Kralı Ozai!

Avatar ortadan kaybolunca acımasız ateş ulusu dünyayı ele geçirme planlarına başladı. Dostluk içinde yaşayan dört ulusun parçalanmasına sebep olan Ateş Ulusu'nun kralı Ozai acımasızlığı ile bilinmesine karşın Aang ile çarpışacak ve dünyadaki en güçlü kişi olduğunu kanıtlamaya çalışacaktır. Son Hava Bükücü Evreninin sadece birkaç bölümünde ve sonunda görünen Ozai, konusu itibariyle en önemli karakterlerden biri!

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sheva Ben Sheva. İlgilendiğim konularla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım