AVRUPA'DA UCUZ TATİL YAPILABİLECEK ÜLKELER

Avrupa'da bulunan ülkelerinin birçoğunun para birimi Euro olduğundan dolayı ve Türk lirasının karşısındaki değerinden dolayı çok pahalı geliyor. Tatile gitmek isteyen kişiler için Avrupa'da bulunan ucuz ülkeleri listeledik.

 0

1. HIRVATİSTAN

Balkanlar'da bulunan, başkenti Zagreb olan Hırvatistan bu listenin ilk sırasında yer alıyor. Başkent olan Zagreb aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Para birimi ise Hırvatistan Kunası. 

2. SIRBİSTAN

Balkanlar'da blunan Sırbistan ya da resmi ismiyle Sırbistan Cumhuriyeti yine ucuz tatil yapılabilecek ülkeler arasında. Ülkenin başkenti Belgrad. Sırbistan'ın para birimi ise Sırp Dinarı. 

3. ROMANYA

Orta Avrupa'nın güney doğusunda bulunan Romanya'da yine bir Balkan ülkesi. Romanya'nın başkenti ise Bükreş. Para birimi Rumen Leyi. Ülkede İngilizce bir şekilde konuşabilir ve karşılıklı iletişim kurabilirsiniz. 

4. UKRAYNA

Ukrayna bu listenin olmazsa olmazlarından. Neden biliyor musunuz? Çünkü Ukrayna'nın para birimi Ukrayna Grinası ve Türk lirası karşılında değeri 0,31 Ukrayna Grivnası'na denk geliyor. Gidin ve ucuz tatilinizin keyfini çıkarın.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow