AZERİLERİN RAMBOSU ÇILGIN TÜRK!

AZERİLERİN RAMBOSU OLARAK BİLİNEN MÜBARİZ İBRAHİMOV'UN HİKAYESİ

 0
AZERİLERİN RAMBOSU ÇILGIN TÜRK!

Mübariz İbrahimov, 7 Şubat 1988'de Azerbaycan'ın Aliabad'da doğdu. Liseye kadar okudu devamında askerliğini yaptıktan sonra bir süre sivil işlerle uğraştı. Ancak onun aklında vatana hizmet etmek vardı ve askeriyeye Astsubay Çavuş olarak 2009 yılında dönüş yaptı. Onun içinde bir hayal vardı bunu gerçekleştirmek için ise 19 Haziran 2010 tarihinde arkasında şehit olursam üzülmeyin, Vatan sağolsun yazılı bir mektup bırakarak harekete geçti. Mayınlı araziyi geçerek Ermeni askerlerinin bulunduğu Dağlık Karabağ'daki karakola baskın düzenledi Ermeni askerleriyle sabaha kadar çatıştı. Ermeniler karşılarında bir ordu varmış zannediyordu fakat o koca yürekli tek bir adamdı ve tam 45 ermeni askerini öldürdü. 5 saat sonunda şehit edildi fakat rivayet odur ki Ermeni askerleri belli bir süre naaşın yanına yaklaşamadılar, o kadar korkutmuştu onları İbrahimov, hatta öldüğünde bile Ermeni askerleri tarafından elleri bağlandığı söylenir.

İbrahimov Ermenileri kendi mühimmatlarıyla subayları dahil olmak üzere bu kadar hasara uğratınca bölgede Azeri askerleri de cesaretlenerek karakolun olduğu bölgeye Azerbaycan bayrağı dikti ve karakolu ele geçirdi. Kendisine Azerbaycan'ın Milli Kahramanı ünvanı verildi ve geçtiğimiz sene onun baskın düzenlediği karakolun olduğu köy Azeriler tarafından tekrar geri alınmıştır.

Bir dip not ise o dönemde açıklama yapan Putin'den; ölen Ermeni asker sayısı resmi rakamlara göre ülkenin imajını zedeleyeceğinden az açıklandığı ve tam 135 Ermeni askerini Azeri Rambosunun tek başına öldürdüğünü söyledi, Ona Azeri Rambosu yakıştırmasını da ilk olarak Putin yapmıştır. Allah rahmet eylesin cennetteki kahramana...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

ESKİKAFALIADAM ESKİKAFALIADAM çokça eski devirden...