Balıkesir Üniversitesi 10 Öğretim Elemanı Alacak

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

 0
Balıkesir Üniversitesi 10 Öğretim Elemanı Alacak

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR:
1 - 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
2 - ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3 - Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
4 - Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
5 - Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

SINAV TAKVİMİ:
İlan Yayım Tarihi : 12.08.2021
Başvuru Başlangıç Tarihi : 12.08.2021
Son Başvuru Tarihi : 26.08.2021
Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 07.09.2021
Giriş Sınavı Tarihi : 13.09.2021
Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 16.09.2021
Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : www.balikesir.edu.tr

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1 - Başvuru Formu
2 - ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu)
3 - Yabancı Dil Sonuç Belgesi
4 - Özgeçmiş
5 - Mezuniyet Belgesi ya da Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
6 - Lisans Transkripti
7 - Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için)
8 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
9 - Fotoğraf (1 adet)
10 - Çalışmışlığına Dair Belge + SGK yazısı ya da resmi onaylı hizmet cetveli
11 - Lisansüstü eğitim yaptığına dair başvuru süresi içerisinde alınmış öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi başvuruları için)
12 - Bilimsel Yayınlar (Varsa)

MUAFİYET:
1 - Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2 - Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
3 - Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip olmak şartı aranır.
AÇIKLAMALAR:
1 - Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili fakülte dekanlıkları / yüksekokul müdürlüklerine, Rektörlük Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylar ise Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
2 - Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
3 - Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesine göre atama yapılacaktır.
4 - Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar.
Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

amcaoglu 30 yaşındayım. İzmirliyim. Acemi yazarım :) ustalaşmaş için burdayım. Yalnız yazılarımı okuyan herkese nacizene tavsiyem. Yorum be beğeni atarsanız, oldukça motive olurum. Eleştiriye açık biri değilim. ;) Burdaki güzel kitle için herkese teşşür ederim. Büyük çoğunluğu kaç para kazandığımı soruyor. Bunla ilgili yazı paşlaştım arkadaşlar. ilk başlarda oldukça düşük bir kazanım vardı. Ama yazılarım okundukça vede içerik sayım arttıkça kazancımda doğru orantılı şekilde arttı. O yüzden rahatlıkla söyleyebilirim. Yaklaşık 2 yıldır, bu sitede, ilk 3 ay pasif gelirim vardı. ilerleyen zamanlarda bu gelirim aktif gelire dönüştü. Ve şuanda bu platformda aylık 1500-3000 tl arasında bir gelirim var. Tavsiyem başlamanızdır. Böyle kaliteli bir platform çok az rastlanır. Hepinizi seviyorum..