Barbekü Tüyoları - Barbekünüzü Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Bu Barbekü ipuçlarında ustalaşmanıza yardımcı olmak için - denemeniz için kolay barbekü tariflerinden oluşan bir liste hazırladık.

 0
Barbekü Tüyoları - Barbekünüzü Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Yine yılın o zamanı. Mahallede ızgara yapan birinin aromasını koklamak için saat 18.00 civarında dışarıda olmanız yeterli. Ancak ızgaraya bir şey koymak, barbekünüzün başarılı olacağı anlamına gelmez. İşte bir sonraki Barbekü'nin özel bir şey olduğundan emin olmak için en iyi 9 Izgara İpuçları.

1. Kömür

Barbekü yaptığımızda odun kömürü olması gerektiğini düşünüyoruz! Gaz, kömürün lezzetli, dumanlı aromasını sağlamaz.

İlk barbekü ipucumuz için, kömürünüzü 2 bölgeli bir kurulumda düzenlemenizi öneririz, pişirme işleminiz üzerinde size daha fazla esneklik ve kontrol sağlayacaktır. Mangal kömürünü mangalınızın bir tarafına istiflemek size eti kızartmak için sıcak bir taraf ve pişirme işlemini bitirmek için daha soğuk bir taraf sağlayacaktır. Ayrıca, soğuk tarafa ısıyı emecek ve geri yayacak, sıcaklık dalgalanmalarını kontrol edecek ve buharlaşmayı azaltarak etin nemli kalmasına yardımcı olacak bir su kabı yerleştirebilirsiniz.

2. Hazırlık Önemlidir!

Hazırlık anahtardır ve pişirmeye başlamadan önce iyi giden her şeyin iyi gitmesi buna değer. Yeterli alanınız var mı? Pişmiş ve çiğ eti nasıl ayrı tutacaksınız? Doğru araçlara sahip misiniz? Marine edilmiş et buzdolabından çıkarılmış mı?

Bir başka ipucu da, barbekünüzü temizlemek için en iyi zamanın, yakılıp ısındığında olmasıdır. Önceki yemeklerin kömürleşmiş kalıntılarını çıkarmak için bir tel fırça kullanın. Temiz bir ızgaraya sahip olduğunuzda, yapışmasını azaltmak için bitkisel yağa batırılmış bir mutfak havlusu parçasıyla yağlayabilirsiniz.

3. Marine edin, Marine edin, Marine edin !!!

Bir sonraki Barbekü ipucumuz ve kesinlikle en önemlilerinden biri, marine ettiğinizden emin olmaktır! Turşular etin tadı ve dokusunda büyük fark yaratabilir. Marine etme sanatını öğrenmek, barbekü kreasyonlarınıza anlatılmamış miktarlarda lezzet katmakla kalmayacak, aynı zamanda daha lezzetli, yumuşak et elde etmenize ve daha ucuz, daha sert kesimlerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Turşular genellikle bir asit (limon suyu, sirke veya şarap gibi) veya süt ürünleri (yoğurt gibi) içerir. Her ikisi de dış katmandaki dokuyu parçalamaya başlayacak, eti yumuşatacak ve içeri daha fazla nem girecek. Bununla birlikte, marinelerinize lezzet katmak da önemlidir. Yağlar, baharatlar, otlar ve baharatlar, sonuçlarınızı iyileştirecektir. Zaman açısından, ne kadar uzun olursa o kadar iyi! Zamanında sıkı çalışıyorsanız, eti delin ve mümkün olduğunca uzun süre kapalı bir dondurucu poşeti içinde turşunun içinde bırakın, arada bir masaj yapın.

4. Kenarlar ve Soslar

İyi bir garnitür seçimi, unutulmaz bir barbekü yapmak için tartışmasız ana etkinlik kadar önemlidir. Patates salatasından frittata'ya; koçanda mısırdan guacamole'ye; lahana salatası için bakla salatası; olasılıklar ve varyasyonlar sonsuzdur. Biraz farklı bir şey için, Gran Luchito Chipotle Mayo ile lezzetli bir baharatlı patates salatası deneyin.

5. Vejeteryanları Unutmayın!

Etli bir tat almamaları için sebzelerle başlamanızı öneririz. Izgara sebzeler mangalda harikadır ve onları sade ızgara yapıp bittikten sonra lezzet katmanızı öneririz. Biber ve Hellim Salatamız, Barbekü ve Portobello Mantarı ve Hellim hamburgerlerinde harika hazırlanır.

6. Farklı İhtiyaçlar İçin Farklı Sıcaklıklar

Nasıl barbekü yapılacağı, ne pişirdiğinize bağlı olmalıdır. Sığır filetosu, pirzola veya fileto biftek gibi pahalı dana eti kesimleri en iyi şekilde çok yüksek sıcaklıklarda hızlı bir şekilde pişirilir, dış tabakayı kızartır ve fazla pişirmeden tadı en üst düzeye çıkarır. Dışı yanma ve içinde çiğ kalma eğilimi olan tavuk veya sosis gibi şeyleri pişirmeye çalışırken yüksek sıcaklıklar o kadar yardımcı olmayacaktır. Zaman ayırın ve eşit bir yemek pişirmek için ızgaradaki farklı sıcaklık bölgelerini kullanın.

7. Yavaş ve alçak denemeler yapın

Daha düşük sıcaklıklarda yavaş et pişirme tekniği, daha sert ve daha ucuz kesimlerden daha yumuşak, daha sulu sonuçlar üretecek bir tekniktir. Ortalama bir evde Barbekü yapan kişinin sigara içen birine erişimi olmasa da (düşük ve yavaş pişirme için tasarlanmıştır), normal ızgara tarzı bir Barbekü'nin aynı etkiyi sağlayacak şekilde kullanılabileceği yollar vardır. Bu açıkça biraz daha fazla zaman ve çaba gerektiriyor, ancak sonuçlar buna değer. Farklı pişirme bölgeleri kurmak için kurulum yapmak ve su kapları kullanmak size çok daha fazla kontrol sağlayacaktır. 

8. Sunum

Bir restoranda bifteğinizin üzerine o mükemmel ızgara çizgileri koymak hoş değil mi? Neden kendin denemiyorsun? İşin püf noktası etinizi, tavuğunuzu veya sebzelerinizi yüksek sıcaklıkta kızartmak ve ardından dik açılarla çevirmektir. Bunu her iki tarafta da yaptıktan sonra, ısıyı azaltabilir ve pişirebilirsiniz.

9. Dinlenme süresi

Nihayet ve kesinlikle en önemli Barbekü ipucu, takip etmesi en kolay ve en çok unutulan barbekü ipucu. Eti dinlendirmek, et pişirmenin çok önemli bir aşamasıdır ve onsuz et zor olacaktır. Pişirildikten sonra, meyve sularının yeniden emilmesine izin vermek için tüm etler yaklaşık 5-10 dakika "dinlenmeden" yararlanacaktır. Dinlenme döneminde etin ocaktan alındıktan sonra bir süre daha pişmeye devam edeceğini unutmayın.

En iyi Barbekü ipuçlarımızı okumaktan zevk aldığınızı umarız ve sizden haber almak isteriz! Bir tarifi denerseniz, lütfen bize yorumunuzu bıraktığınızdan emin olun. Tarif incelemeleri her tarifin alt kısmında açıktır.

Hepimiz mutlu yemekler ve barbekü dileriz!

Lütfen bu makale hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için yorumlarınızı aşağıda paylaşın

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres