Bayramda 3-6 yaş arası çocuklara ne hediye verilebilir?

Bayrama çok az bir süre kaldı. Akrabalarınızda 3-6 yaş arası çocuklar varsa bu çocuklara para veya şeker vermek yerine hediye vermeyi tercih edebilirsiniz. Bir çocuğu mutlu etmek bizi de iyi hissettirir. Peki bu yaş grubu çocuklara ne gibi hediyeler verebiliriz?

 0

1. Sevdiği çizgi film ile ilgili yapbozlar

Sevdiği çizgi film ile ilgili yapbozlar

Bir çocuğa hediye verirken hem eğlenmesini hem de gelişimine katkı sağlamasını göz önünde bulundurmak daha doğru olur. Yapbozlar bu konuda doğru tercihler olabilir. Benim 4 yaşındaki kız yeğenim 48 parça yapbozu kolaylıkla yapabiliyor. Sevdiği çizgi film ile ilgili veya beğeneceğini düşüneceğiniz yapbozlar alabilirsiniz. 

2. Boyama kitabı ve pastel boya

Boyama kitabı ve pastel boya

Boya yapmak çocukların hayal dünyasının gelişmesinden tutunda kaslarının gelişimine kadar birçok fayda sağlıyor. Aynı zamanda boya yapmak onu eğlendirecektir. Bundan dolayı ona boyama kitabı ve boya alabilirsiniz. Boya olarak daha çok pastel ve kuru boyayı öneriyorum. Sulu boya, yağlı boya ve diğer boya türlerini kullanmaları şimdilik zor olabilir. 

3. Eğlence merkezi kartı

Eğlence merkezi kartı

Çevrenizde eğlence merkezi mevcutsa buradan kart alıp belli bir miktar doldurarak hediye edebilirsiniz. Eminim buna çok sevinecektir.

4. Balık tutma oyuncağı

Balık tutma oyuncağı

Çocukken benim de çok sevdiğim bir oyuncaktı. Hala balık tutma/yakalama oyuncağının birçok yerde satışı yapılıyor. Yine verebileceğiniz eğlenceli bir hediye olabilir.

5. Lego

Lego

Legolar çocuklar için alabilceğiniz eğlendirirken gelişimine katkı sağlayabilecek oyuncaklardan biri. Her yaştan insanın severek oynadığı oyunlar arasında yer alıyor.

6. Minik bir abur cubur sepeti

Minik bir abur cubur sepeti

Bayram çikolatasız olmaz derseniz aşırıya kaçmadan minik bir abur cubur sepeti oluşturabilirsiniz. Onun seveceği abur cuburları toplayıp küçük bir hediye paketine koyabilirsiniz. Buna bayılacaktır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

FundaTR Merhaba. İsmim Funda. Kendi halimde çeşitli konularda yazmayı seviyorum. Umarım yazdıklarımı beğenirsiniz:)