BİR MEMURUN İŞ GÜNLÜĞÜ

Bu ilk yazımda sizlere emniyette çalışan bir memur olarak iş hayatımdaki zorlukları anlatmak istedim arkadaşlar. Memurluk düşünenlere duyurulur.

 0
BİR MEMURUN İŞ GÜNLÜĞÜ

Herkese merhaba.

Ben bu siteye yazmaya yeni başladım. Bu ilk yazımda ise sizlerle memurluk hayatım hakkında bilgiler paylaşmak istedim. Umarım yararlı olabileceğim kişilere bu yazım ulaşır.

Ben emniyete hizmetli kadrosuyla girmiş ve memur olarak çalışan birisiyim. Memurluk,benim girmek için uzun yıllar uğraştığım bir yerdi. Defalarca mülakatlara girdim,sınavlarda yüksek puanlar elde ettim ama her seferinde elendim. Ta ki geçen seneye kadar. Şans bana geçen sene güldü ve memur olarak atamam yapıldı. Emniyette çalışmaya başladım.

Başlarda tabii ki zorlandım ve zor olacak diye düşündüm. Ama zamanla alıştım. Mesleğim aslında oldukça rahat. Yanında çalıştığım kişinin çay,kahve işlerine bakıyorum sadece. Temizlik yok,evrak işi yok,yük taşıma işi yok. Sabah kahvaltı,gün içerisinde bir kaç bardak çay veya kahve ve akşam yemeği. Hepsi bu kadar. Ayda 15 gün çalışıp,15 gün izin yapıyorum. 

Ama tabii ki benim işimin de zor kısımları var. En zor kısmı giris ve çıkış saatinin olmaması. Bazen 24 saat şubede kaldığım bile oluyor. Tamamen yanında çalıştığım kişinin geliş ve gidiş saatlerine bağlı olarak çalışıyorum. Ama şubede genel anlamda çok boş zamanım var tabii. Bu boş zamanlar sayesinde üniversiteye başlayıp ders çalışma imkanı bile buldum.

Ama maaş konusu biraz sıkıntı tabii. On bin TL maaş alıyorum. Evet. Kötü bir maaş değil. Ama benimle birlikte çalışıp işçi sınıfıyla giren kişilerin maaşlarına baktığımız zaman oldukça düşük. İşçi kadrosunun maaşı,yıllık kazançlarını aya böldüğümüz zaman yaklaşık olarak on beş-on altı bin TL civarına geliyor. 

Yani arkadaşlar,başvuru yapacaklara benden küçük bir tavsiye. İmkanınız varsa memur kadrosunu değil işçi kadrosunu tercih edin. Biraz daha zor şartlarınız olur belki ama maaş konusunda tatmin edici bir kazanç elde edebilirsiniz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow