Bitcoin İle Ticaret Yapmak

Bitcoin ile nasıl para kazanılır? Bitcoin Unlimited nedir?

 0
Bitcoin İle Ticaret Yapmak

Bitcoin; hükümetlere, kuruluşlara veya herhangi bir bireye ait olmayan dijital para birimlerinden biridir. Kullanmak için şart yoktur, isteyen herkes kullanabilir. Bitcoin; mining (madencilik) denilen ve madencilerin gerekli algoritmayı çözmesi ile üretilen kodlardır. Madenciler aynı zamanda yapılan işlemlerin doğruluğunu onaylarlar ve tüm bu bilgilerin zincirlenmiş bloklar halinde devamını sağlarlar. Her bir algoritmanın çözülmesi için oldukça güçlü donanıma sahip bilgisayarlar gerekmektedir. Bitcoin üretiminin matematiksel bir sınırı vardır, toplamda 21 milyondan fazla Bitcoin üretilemez. Algoritmaları çözen bilgisayar sayısı arttıkça ve bitcoin üretimi hızlandıkça sistem algoritmaları zorlaştırır. Bu sayede denge oluşturulur. Bu sınırın kaldırılması gerektiği ile ilgili görüşler bulunmaktadır.

Bitcoin Unlimited Nedir?

Blockchain teknolojisi sayesinde her bir işlem kendinden önceki işlemlerle birleşerek kırılması güç bir blok zinciri oluşturur. Bu kocaman blok zinciri yapılan her işlemin kayıtlı olduğu, herkese açık bir veri tabanıdır. Bitcoin blokları belli bir depolama kapasitesine sahiptir. Bu kapasite 1 MB boyutundadır. Bitcoin Unlimited, yani Türkçesiyle Sınırsız Bitcoin, bu kapasitenin kaldırılması gerektiğini savunur. Kısaca Bitcoin Unlimited blockchaindeki toplam veri kısıtlamasını kaldırmayı amaçlamaktadır. İşte bu durum Bitcoin çevresinde fikir ayrılıklarına sebep olmuştur.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin kullanmak için dijital cüzdanlar, yani Bitcoin walletlar gereklidir. Web ağı üzerinde bir cüzdan oluşturabileceğiniz gibi, bunun için üretilmiş bilgisayar programlarını kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğinizde bilgisayara takılabilen donanımsal Bitcoin cüzdanları da bulunmaktadır. Büyük paralarla uğraşan kişiler için ise en güvenli seçenek Cold Storage (soğuk depo) metodudur; yani bilgileri kâğıt üzerine yazdırarak çevrimdışı olarak korumak.

Bitcoin cüzdanlarına para aktarımı, Bitcoin internet borsa siteleri üzerinden yapılabilir. Bu sitelerde ayrıca yatırım yapabilir, herhangi bir para birimini Bitcoin’e çevirip, Bitcoin’lerinizi istediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

Bitcoin ile Para Kazanmak

Mining yaparak bitcoin elde etmek mümkündür. Ancak bu iş,  ciddi derecede iyi bir donanım ve oldukça fazla enerji tüketimi demektir. bu dezavantajlarına ek olarak oldukça yavaş işler. Daha hızlı yöntemlerin ele alınması bitcoin ticaretine atılmak isteyen kişiler için daha verimli olacaktır.

Bitcoin trade, yani Bitcoin alım satımı yaparak para kazanılabilmektedir. Bunun için öncelikle Bitcoinlerin alış ve satış fiyatlarının öğrenilmesi ve Bitcoin ve diğer para birimleri arasında çeviri yapabilen döviz sitelerinin sık sık takip edilmesi gerekmektedir.

Bitcoin internet borsa sitelerinden mutlaka tanınmış olanları seçmek güvenilirlik ve doğruluk açısından avantajlı olmaktadır. İnternet üzerinde pek çok iyi seçeneği bulmak mümkündür. Üstelik Türkçe kullanım kolaylığı istendiği takdirde, yerli siteler bulmak mümkündür.

Borsada hesap oluşturup, mevcut paraları finanse ettikten sonra alım satım için doğru zamanları öğrenmek gerekmektedir. Bunu da Bitcoin düşüş ve yükseliş değerlerini sıkı bir şekilde takip ederek yapmak mümkündür. Doğru zaman yakalandığında çok kâr getirebilen bu yöntem aynı zamanda yüksek derecede riskli bir yöntemdir.

Gözden çıkabilecek paralar koyarak küçük denemeler yapmak başlangıç için ve borsaya hakim olmayı öğrenmek için iyi bir yöntemdir. Hesaplamaları ve tahminlerin bir not uygulamasında toplamak iyi olabilir. Başka bir öncelik de siber saldırılardan ve dolandırıcılardan korunmak olmalıdır.

Diğer bir para kazanma yöntemi ise bitcoin veren sitelerdir. Bu siteler bazı web sayfalarına tıklamanız veya bazı oyunları oynamanız karşılığında ya da direkt reklamları size göstererek size bir miktar satoshi, yani çok küçük bir bitcoin parçası verirler.

Bu sitelerin böyle bir hizmet vermesi akıllarda soru işaretine sebep olur. Bu sitelerin çalışma prensibi satoshi vererek kullanıcıları siteye ve dolayısıyla reklam bağlantılarına yönlendirmek, yapılan reklamlardan para kazanmak. Kısacası her iki tarafında karşılıklı yararlandığı bir çalışma şekli. Bu ve bu tarz pek çok sitede biraz vakit ayırarak satoshi kazanabilirsiniz.

Bitcoin Türkiye Durumu

Türkiye’de yeterince yayılmamış olmasına rağmen küçüklü büyüklü pek çok şirket Bitcoin kullanımını kabul etmeye başladığı bilinmektedir. Son günlerde Bitcoin fiyatlarının yükselmesinden dolayı hem Türkiye’de hem tüm dünyada Bitcoin’e karşı ilgide bir artış gözlenmektedir. Türkiye’de özellikle turistik bölgelerde başta olmak üzere pek çok işletme Bitcoin kabul etmeye başlamıştır. Bitcoin Türkiye ve tüm ülkelerdeki geçerli yerleri http://coinmap.org sitesinden görmek mümkündür.

Bitcoin Türkiye Borsa Siteleri:

https://www.btcturk.com/

https://koinim.com/

https://www.paribu.com/

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow