Çay İçmenin Beyin Sağlığına Etkileri

Çay içmek Beyin Sağlığını İyileştirebilir

 0
Çay İçmenin Beyin Sağlığına Etkileri

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, düzenli çay içenlerin yaşa bağlı düşüşe karşı koruma sağlayabilecek daha sağlıklı bilişsel işlevlere sahip olduklarını göstermektedir.

Çay içenlerin kutlaması gereken bir şey daha var , kafein ve rahatlama getirmenin yanı sıra, çay içmek  beyniniz için de iyi olabilir.

Singapur Üniversitesi'nden (NUS) yapılan yeni bir araştırma, düzenli çay içenlerin, çay içmeyenlere göre daha iyi beyin bölgelerine sahip olduklarını gösterdi. Bu sağlıklı beyin fonksiyonu ile ilişkilidir ve yaşa bağlı düşüşe karşı korur.

(NUS) araştırmacıları, Essex Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi ile işbirliği yaptılar ve bu sonuç, 60 yaş ve üstü 36 yaş üstü yetişkinden, bir dönem boyunca haftada en az dört kez yeşil veya siyah çay içen 36 üst düzey hastanın nörogörüntüleme verileri ve MRG'leri analiz edildikten sonra çıkarıldı. 

Araştırmacılar ayrıca genel sağlık, yaşam tarzı ve esenlik gibi diğer faktörleri de analiz ettiler.

Araştırmacılar, çayın beyin ağları üzerindeki etkilerine baktılar, çünkü önceki çalışmalar çay içmenin ruh halini iyileştirerek ve kardiyovasküler hastalığı önleyerek genel sağlık için yararlı olduğunu gösterdi.

Bu çalışmada da takım lideri olan Yong Loo Lin Tıp Fakültesi'nde Psikolojik Tıp Bölümü'nde ekip lideri ve yardımcı doçent olan Feng Lei'nin daha önce yaptığı bir araştırmada , günlük çay içmenin bilişsel düşüş riskini yüzde 50 oranında azaltabileceğini gösterdi.  

“Sonuçlar, çay içmenin beyin yapısına olumlu katkısının ilk kanıtını sunuyor ve düzenli olarak çay içmenin yaşa bağlı düşüşe karşı koruyucu bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow