Cep Telefonu Şarj Aleti Kullanımı

Cep telefonları şarj aletinin doğru kullanımı , telefonumuzun ve şarj aletimizin ömrünü uzatabilmektedir. Ekonomik yönden kazanç sağlayacağımız bu olayın aksi kullanım bize çeşitli zararlar getirebilir.

 0
Cep Telefonu Şarj Aleti Kullanımı
Cep Telefonu Şarj Aleti Kullanımı
Cep Telefonu Şarj Aleti Kullanımı

CEP TELEFONU VE ŞARJ ALETLERİ

Nereden nereye... Dumanla birbirlerine haber veren Kızılderililer' in kullandığı iletişim yönteminden, günümüz akıllı cep telefonlarına...

İnsanların olmazsa olmazlarından iletişim, günümüzde akıllı cep telefonlarında. Tabi ileride torunlarımız neler kullanacak belki göremeyiz, belki de gorebiliriz.

Şu anımızdan bahis edecek olursak; elimizden hiç düşürmediğimiz, sevdiğimiz anne ve babalarımızdan, çocuk ve eş veya arkadaşlarımızdan bile daha fazla vakit geçirdiğimiz cep telefonlarımızı acaba doğru bir şekilde verim alabilecek bir tarzda kullanabiliyor muyuz sizce?

Öncelikle güvenlik açısından hiçbir surette; ıslak ellerimizle cep telefonumuza ve şarj aletimize dokunmamalıyız. Tabiki İleri teknolojik cihaz sahipleri dışındakiler için bu cümlemiz. Telefon şarjımız yüzde yüz dolmadan, telefonumuzu almamaya dikkat etmeliyiz. 

Telefonumuzun dolumu gercekleştiğinde, nazik bir şekilde telefonumuzu öncelikle şarj ucundan ayırmalıyız. Daha sonra da şarj aletimizi prizden çekmeliyiz.

Telefonumuzun bataryası için bitme uyarısı %5 olarak geldiğinde; önce telefonumuzu nazik bir şekilde, şarj aletinin ucuna takmalyız daha sonra ise şarj aletimizi prize takabiliriz.

Bu tarzda doğru kullanım ile cep telefonu ve şarj aleti kullanım ömrünü uzatabiliriz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi