Churros Tarifi

Churros Tarifi

 0
Churros Tarifi

İÇİNDEKİLER

1 su bardağı su
1 çay kaşığı vanilya özü (veya bir paket şekerli vanilin)
1 pinçik tuz
2 yemek kaşığı tereyağı
1 su bardağı un (iyice eleyin) (140 gram)
1 yumurta çırpılmış
Churros'u kızartmak için 2½ su bardağı sıvı yağ
Toz şeker
1 çay kaşığı tarçın 
TALİMATLAR
 
Churro hamurunu yaparken yağı önceden ısıtın. Yağı çok ısıtıp yanmasına sebep olmamak için bu konuda bilgili biri ile bu işlemi yapın aksi takdirde yangına sebep olabilirsiniz.
Su, vanilya özü, tuz ve tereyağını orta-yüksek sıcaklıktaki bir tencereye koyun.
Kaynamaya başlayınca unu bir kerede karıştırın. Hamurun çıtır çıtır çıtır olması için suyun kaynamış olması çok önemlidir.
Tahta bir kaşık veya spatula kullanarak hamuru kuvvetlice karıştırın. Bu adımı çok hızlı bir şekilde yapmalısınız.
Tencereyi ocaktan alın, yaklaşık bir dakika bekleyin, ardından yumurtayı ekleyin. Yumurta tamamen hamurla bütünleşene kadar karıştırmaya devam edin (bu adım için bir mikser kullanabilirsiniz). Başlangıçta, yumurtayı ekledikten sonra hamur ayrılmak isteyecektir ancak malzemeler iyice birleşene ve tencerenin dibinden ayrılan pürüzsüz ve yumuşak bir hamur elde edene kadar karıştırmaya devam edin. Bu adım birkaç dakika sürecektir.
Hamuru, ucu yıldız şeklinde olan hamur işi torbasına koyun. Hamuru poşete koyarken içinde hava kabarcığı kalmamasına dikkat edin.
15 cmlik hamur şeritlerini hazırlanmış bir tepsiye sıkın ve sonra kızartın.

Ayrıca, hamur şeritlerini mutfak makasınızla keserek doğrudan kızgın yağa sokabilirsiniz. Ham churro'yu eklediğinizde yağ köpürmeye başlayacaktır ve bu noktada patlamayı önlemek için yağa veya churro'ya dokunmamalısınız.
Churros'ları sıcak yağda  altın kahverengi olana kadar yaklaşık 2 ila 2.5 dakika her tarafını kızartın (toplamda her churro'yu pişirmek 4-5 dakika sürer) ve ardından churros'ları eşit bir gevreklik ve altın rengi elde etmek için çevirin.
Altın rengi olduklarında, ocaktan alın, birkaç saniye süzmek için kağıt havlu üzerine koyun ve ardından şeker ve tarçını karıştırıp churroları içinde yuvarlayın.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow