CİCALDAU - GALATASARAY İLİŞKİSİ

Galatasaray'ın hem maddi hem de proje bazında bu sezonki en önemli transferi konumundaki Rumen Cicaldau'nun özellikleri, maliyeti ve taraftara neler verebileceği hakkında detaylı bilgiler haberin devamında. İyi okumalar dilerim

 0
CİCALDAU - GALATASARAY İLİŞKİSİ

Cicaldau Kimdir?

Öncelikle yazIYA Cicaldau'nun genel profil özellikleri ile başlayalım. 1,78 boyundaki 24 yaşındaki genç yıldız adayı genellikle sağ ayağını kullanıyor. Hagi'nin talebesi olması ile de Türk sporseverlerin yerinde ayrı bir yeri bulunuyor?

Peki Yeni Hagi Olur Mu?

Özellikleri kısmında da bahsedeceğiz fakat Hagi'nin talebesi ve Rumen futbolcu olması sebebi ile taraftarlarda yeni bir Hagi beklentisi oluşuyor. Fakat bu beklenti tamai ile anlamsız zira hem becerileri farklı alanlarda ve farklı seviyelerde. Ayrıca Hagi geldiğinde zaten çoktan bir yıldızdı ve direkt katkı vermesi bekleniyordu fakat Cicaldau bir yıldız adayı ve zamana da ihtiyacı var.

Güçlü ve Zayıf Yönleri Neler?

Fiziği ve defansif becerileri ile aşırı ön plana çıkmayan oyuncu tahmin edersiniz ki hava toplarında da pek hakim değil fakat bu defolarını çalışkan bir oyuncu olması ve doğru pozisyon alması ile rahatça kapatabiliyor ve dinamik yapıda orta sahaya çok ciddi destekler verebilir. Duran topları etkili kullanması Galatasaray adına bazı maçlarda kilit nokta olabilir. Bireysel insiyatif almada (örneğin Sneijder gibi) biraz az istekli olsa da takım oyunun içinde sürekli varlığını sürdürüyor. Basit oynamaya çalışması eğer ki takım doğru koşuları yapmaz ise taraftar tarafından tepki alabilir. Fakat en önemli ve güzel izlenimlerimden birisi de pozisyon almasının dışında zayıf ayağını da gayet etkin kullanabilmesi bu da daralan oyunda topu hızla dikine oynayabileceği anlamına geliyor. 

Basın Ne Diyor?

Öncelikle Rumen basınının geneli oyuncunun başarılı olacağını ön görse de bazı kesimler Süper Lig ile seviye farkından dolayı istediği etkiyi yaratamayacağı görüşündeler. Fakat yerli basında her ne kadar eleştiren kesimler de olsa bu tarz yatırımların daha çok olması ve desteklenmesi gerektiği konusunda hemfikir.

Şahsi Görüşüm

İlk 2 yılında uğuldamalar başlamaz ve ciddi protestolara maruz kalmaz ise 3. ve 4. yılında Ligde şov yapar. Avrupa'da da gayet iyi işler yapar o bölgede fazla ihtiyaç hissetmeyiz. Üstüne Avrupa'da yaptıklarının da etkisi ile ciddi bonservis geliri (min 20M) elde edilebilir. İşlerin olumsuz gitmesi durumunda da genç ve çalışkan olması ile hala kredisi olur ve elde patlayan bir balon etkisi yaratmaz.

Peki sizce Cicaldau Galatasaray'da başarılı olabilecek mi?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow