Cildimiz için Asit Kullanımı

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hem güzel bir görüntü için hem de psikolojimiz için önemli bir unsurdur.. Kişinin cilt tipine uygun düzenli olarak bakımların yapılması zamanla ve yaşla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne gibi sorunların oluşmasını engellemek açısından da oldukça önemlidir. Cilt bakımında amaç güzellik gibi görünse de öncelik cilt sağlığının korunması olmalıdır.Asitlerde bize bu konuda yardımcı olabilir. Öncelikle cilt temizliği güzel yapılmalıdır. Temizleme, tonikleme ve kremleme işlevleri sırasıyla yerine getirilmelidir. Bol bol su tüketilmelidir. Cildimizin yapı taşı sudur.

 0

1. MANDELİC ACİD

MANDELİC ACİD

Mandelic asit;

Alfa hidroksi sitler grubunda yer alır. Hücre yenilemesi ve yüzeysel soyma işlemi için kullanılan aha grubunda yer alan bir asittir. Sivilce ve akne problemlerine karşı savaşır. Cilt gözeneklerini açar,temizler ve nazikçe soyar.

Kullanımı;

Sadece geceleri kullanıma uygundur.Serum ve nemlendiricilerden önce uygulayın.Haftada 3 defadan fazla kullanmayın.

2. HYALURONİC ACİD

HYALURONİC ACİD

Hyaluronic asid;

antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahip asit çeşidir. Antibakteriyel özelliği yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Antioksidan ise etmenlere karşı koruma kalkanı oluşturur cildimizde. Cildi nemlendirir ve korur. Su bazlı bir asittir kuru ciltler üzerinde nemlendirici etki yaratır.Haftalık cilt bakımına eklenebilir.

Kullanımı;

Sabah ve akşam nemlendiricen önce kullanılır. Temiz cilde uygulanır.

3. AHA BHA ACİD

AHA BHA ACİD

AHA ve BHA serumlar daha parlak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmamız için gerekli olan asid çeşididir. Cildi ölü hücrelerden arındırır, sivilce lekeleri üzerinde etkilidir. Koyu lekelerin görünümünü azaltır.

Kullanımı;

Cildi alıştırmak için haftada 2 veya 3 kez kullanınız. Akşamları kullanıma uygundur. Temiz cilde masaj yaparak serumu yediriniz.

4. SALİSİLİC ACİD

SALİSİLİC ACİD

Salisilik acis;

Cilt sağlığı ve güzelliği açısından önemli bir yere sahiptir. Gözeneklere nüfuz ederek tıkanmış gözenekleri açar ve aknelerle savaşmaya yardımcı olur.Antibakteriyel özelliğe sahiptir.Akneyi tedavi eder, cildi yıpratmaz ve tahriş etmez.Peeling özelliğine sahiptir.

Kullanımı;

Haftada bir iki kez nemlendiriciden sonra uygulanır.

5. GLİKOLİC ACİD

GLİKOLİC ACİD

Glikolik asid;

Cilt üzerindeki kir yağ ve ölü hücreleri temizler. Gözenekleri açar. Asit miktarı %15 in üzerindeki ürünler tercih edilmemelidir. Hücre yenilenmesini hızlandırır.Yaz aylarında kullanıma uygun değildir.Alfa hidroksi asitler grubunda yer alır. Akne tedavisinde kullanılan asitler grubunda yer almaz peeling etkili cilt soyucudur.

Kullanımı;

Kışın kullanıma uygundur. Aksi halde güneş lekesi yaratabilir.5 veya 10 dakika bekletilip cilt temizlenmelidir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow