ÇİP KRİZİ DEVAM EDİYOR!

Otomotiv sektörü yakın dönemde üretimlerle değil sürekli oluşan krizlerle sürekli gündemdeydi. Daha önce ortaya çıkan ve nispeten kontrol altına alınıldığı düşünülen çip krizi halen devam etmekte. Ve bu durum bir çok zinciri olumsuz olarak tetiklemekte. Bakalım krizde son durum neler.

 0
ÇİP KRİZİ DEVAM EDİYOR!

Önceden Başlamıştı

Otomotiv sektörü salgın sonrası bir çalkantılı dönem yaşarken nedeni için birçok sebep sayılan ama hala tam net olarak açıklanamayan çip krizi ortaya çıkmıştı ve birçok tedarik zinciri bu durumdan olumsuz etkilenmişti. Bu olumsuz etkiler büyük sancılar yaşatmasa da kendini hissettirmişti. Fakat ardından hiçbir açıklama gelmeyince bizler tarafından unutuldu ve sorunun artık çözüldüğü düşünüldü. Fakat durum pek de sanıldığı gibi değilmiş.

Halen Devam Ediyor

Birçok Otomotiv Firması üretimini durdurduğu zamanları açıklamıştı. Ve şimdi de Toyota Türkiye üretimini 2 hafta durdurduğunu ve bunun sebebinin çip krizi olduğunu açıkladı. Bu da bize çip krizinin halen devam ettiğini ve bir müddet daha kendini hissettireceğini gösteriyor.

Kriz Tüm Dünya Çapında

Çip krizi Türkiye'de üretimi durdurma kararına sebep olurken Ford markasının Almanya fabrikasında da üretime ara verilmesine sebep olmuştur. Daha önce birçok otomotiv fabrikasında bu tür kararlara sebebiyet veren çip krizi tüm fabrikaları alarma geçirmiş durumda. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow