ÇİP KRİZİ DEVAM EDİYOR!!!

Daha önce haberlerimde başlangıcına yer verdiğim çip krizinin yakın geçmişte sonlanması bekleniyordu. Fakat kriz sonlanmadığı gibi etkilerini halen sürdürmekte. Detaylar haberin devamında yer almaktadır. İyi okumalar dilerim.

 0
ÇİP KRİZİ DEVAM EDİYOR!!!

Kriz Nasıl Başladı?

Açıkcası bu konu hakkında net somut verilere ulaşamasam da bir su kesintisinin bir fabrikada tetiklediği durum veya durumlar neticesinde ortaya çıktığı ve bu su probleminin henüz çözüme kavuşturulamayacağı yüzünden süreceği yönünde kesinlik belirtmeyen haberler ve söylentiler mevcuttu. Kriz ilk başlarda ciddiye alınmaması ve kısa süre içinde sonlandırılacağı öngörülüyordu.

Kriz Nasıl Büyüdü?

Kriz birçok marka modellerinin tedariklerini temin edememesi sebebi ile ortaya çıkan tedarik zincirleri kesintisi dolayısıyla ve devamında süregelen ünlü marka otomobil üreticilerinin üretimlerini durudurmaları ile de artık kendini iyden iyiye hissettirir bir hal almış idi.

Kriz Nasıl Devam Ediyor?

Kriz sonucunda üretimine ara veren firmalara bir yenisi daha eklendi. Japon otomobil üreticisi Mazda 2 fabrikasında üretime 10 gün ara verdi.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow