Çocukları İnternette Güvenli Tutmanın En İyi 5 Yolu

Çocuklar faydalarından yararlanırken dünya çapında ağda nasıl güvenle gezinebilirler?

 0
Çocukları İnternette Güvenli Tutmanın En İyi 5 Yolu

Araştırmanın Kütüphane'de bir gün anlamına geldiği zamanı hatırlıyor musunuz?

Günümüzde her sorunun cevabı parmaklarımızın ucunda. Genç nesil şanslı; İnternet, bir çocuğun düşünen zihni için harika bir araçtır. Çocuklar internetin yardımıyla robotlar yapmak, kod yazmayı öğrenmek ve ev ödevi yardımı almak gibi inanılmaz şeyler yapabilirler.

Ancak internet karanlık, korkutucu bir yer olabilir. Seks ticareti, zorbalık ve bilgisayar korsanlarının artmasıyla ebeveynler haklı olarak endişeleniyor.

Çocuklar faydalarından yararlanırken dünya çapında ağda nasıl güvenle gezinebilirler?

Çocukları İnternette Güvenli Tutmanın En İyi 5 Yolu: 

Güvenli göz atma hakkında konuşun. Çocuğunuz interneti her kullanmaya başladığında sohbeti erken başlatın. Çocuklarınızla gerçek hayatta ve çevrimiçi ortamda yabancılar hakkında konuşun. Bir yabancının iyi mi yoksa kötü mü olduğunu bilmediğimizi ve yabancılardan kaçınmanın en iyisi olduğunu çocuklarınızla paylaşın. Bir yabancı iletişim kurduğunda güvenilir bir yetişkin bulma konusunda çocuklarınızla konuşun. Ayrıca, mahremiyetin önemini tartışın. İnternette herhangi bir nedenle adlarını, okullarını veya adreslerini asla paylaşmamalarını sağlayın.


Evin kuralları. İnternet kurallarını belirlemek ve uygulamak ebeveynlere kalmıştır. Çocuğunuzun okul için bir tableti, bir telefonu veya internet özelliklerine sahip herhangi bir cihazı varsa, çocuğunuz her kullanımdan önce izin istemelidir. Akşamları bazı ailelerin şarj istasyonu vardır ve çocukların yatmadan önce tüm cihazları teslim etmesi gerekir. Ayrıca, masaüstü bilgisayarlar en iyi şekilde evde ortak bir odada tutulmalıdır ve çocuğunuz daha küçük bir cihaz kullandığında kapılar açık kalmalıdır. Kurallar herhangi bir zamanda oluşturulabilir ve kuralların sık sık gözden geçirilmesi yararlıdır.


Çocuklarınızın şifrelerini bilin, çocuğunuzun internete nereden erişebileceğini (bir arkadaşının evi gibi) ve çocuğunuzun neden çevrimiçi olduğunu öğrenin. Çocuğunuzun aldığı tüm mesajları kontrol etmek iyi bir fikirdir. Çocuğunuz sosyal medya için yeterince büyükse, kimin arkadaş listesinde olduğunu ve bu arkadaşlarının ne tür şeyler yayınladığını bilin. Çocuğunuz, güvenliği için tüm bu bilgilere sahip olduğunuzu ve periyodik kontroller yaptığınızı bilmelidir.


Onları izle. Çoğu zaman çocuklar bela aramıyor. Onaylanmamış içeriğin çocuğunuza ulaşabileceği ince yollara dikkat edin. Reklamlardan, e-postalardan ve masum Google aramalarından gelen içerik, çocukların yanlışlıkla zararlı materyallere maruz kalmasının yoludur. Ebeveynler, çocuklarının internet faaliyetlerine karşı tetikte olmalıdır.


İnternet Filtreleme Kurun. Çocukları internette güvende tutmanın bir numaralı yolu Temiz İnternettir. Bu gelişmiş yazılımlar, çocukları çevrimiçi olarak bulunan birçok kötülükten korumak için tasarlanmıştır. Temiz İnternet ile web siteleri yalnızca yetişkinler, tatsız / iğrenç, küfür, çıplaklık ve daha fazlası gibi içeriğe göre filtrelenir. Ebeveynler, çocukların neye göz attığını kontrol etmek için Filtreli  İnternet'i kullanabilir ve ayrıca virüsleri de durdurur. Kurulumu kolay, kullanımı basit yazılım, tüm çevrimiçi etkinlikleri izler. Filtreli  İnternet ile çocukları güvende tutmak ekonomiktir.. Ancak, çocuklarınızın güvende olmasının verdiği huzur paha biçilemez.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow