Country Tarzı Nedir?

Bu yazıda insanların sıklıkla merak ettiği country tarzı ele alınmıştır.

 0
Country Tarzı Nedir?

Diğer adı kır tarzı olan country tarzı için bir nevi köy hayatı ile şehir hayatının sentezi diyebiliriz. Nostaljinin en güzel modernize edildiği örneklerini içinde barındıran bu tarz insana hayran olmaktan başka şans tanımıyor. Retro parçaların günümüze kusursuzca uyarlanışı ve bunun bütün parçalardaki uyumu tasarımın harika yönlerinden.

Tamamen doğal bir görünüm hedefleyen country tarzı kullanıcısına bir çiftlik evi deneyimi yaşatıyor. Evde bulunduğunuz anlarda kendinizi koca bir ormanın ortasında kimsenin ulaşamayacağı bir malikanedeymiş gibi hissetmeniz son derece mümkün.

Doğa ile iç içe yaşamın hedeflendiği bu tarzda elbette ki yoğun olarak pastoral renkler tercih ediliyor. Yine doğal görünümü pekiştirmek açısından ağaçlar da bu tarzın diğer önemli elemanlarından birini oluşturuyor. Özellikle ceviz, kestane, meşe gibi ahşaplar tercihlerde ön sıralarda yer alıyor.

Ayrıca mobilyalarda floral döşeme denilen kuş, çiçek vb. öğeler içeren döşeme çeşidi tercih ediliyor. Ekose de country tarzın önemli parçaları arasında yer alıyor. Eskitme mobilyalar bu tarz dekorasyonlarda kullanıcıların sıklıkla başvurduğu yollardan bir diğeridir. Ayrıca kullanılan mobilyaların büyük ve gösterişli olması gerekiyor.

Country tarzı ile döşenen evlerde diğer önemli bir nokta da evde kullanılan süslemeler ve aksesuarlar. Bu evlerde daha çok tüylü halılar, duvarlarda ağaç, çiçek gibi doğa temalı figürler, ahşap elemanlar, taşlar tercih ediliyor.

Bunun yanı sıra country tarzı kendi içinde bazı gruplara ayrılıyor. Bunlar;  Shaker country tarzı, Fransız country tarzı, Rustik country tarzı ve İngiliz country tarzı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow