DİL ÖĞRENMENİZE YARDIMCI OLACAK 3 UYGALAMA

Dil öğrenmek birçok insan için çok zor olmuştur. Kurslar, eğitimler, kitaplar ve daha fazlası ile dil öğrenmek çok kolay değil. Sizlere dil öğrenirken hem eğlendiren hem de gerçekten öğreten, benim de severek kullandığım uygulamalardan bahsedeceğim.

 0

1. DUOLİNGO

DUOLİNGO

Bu uygulama hem IOS'da hem de androidlerde mevcut. Ücretsiz dil öğrenme uygulaması olan Duolingo 2011 senesinden beri dil öğrenmeye meraklı kişiler tarafından kullanılıyor. Uygulamada 38 farklı dil seçeneği mevcut. 

2. MEMRİSE

MEMRİSE

Memrise benim de kullandığım ve faydasını gördüğüm ücretsiz bir platform. Bu uygulama diğerlerinden farklı olarak öğrendiğiniz her şeyi düzenli olarak tekrar ettiriyor. Böylece öğrendiklerinizi de  unutmanız imkansız hale geliyor. Üstelik sizlere farklı aksanlardan kelimenin nasıl okunduğunu da gösteriyor. 

3. CAKE

CAKE

Cake, App Store ve Play Store'dan indirebileceğiniz bu uygulama ise tamamen ücretsiz. En güzel özelliği ise öğrenmekte zorlandığınız kelimeleri daha sonra tekrar edebilmek için kaydedebiliyorsunuz. Kelime dağarcığınız ile birlikte telaffuzunuzu da geliştirebileceğiniz bu platformu hemen kullanmanızı öneririm. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow