Doğru Cevap Ne?

Çoğu zaman hislerime tercüman olamam. Başkasıyla sohbet ederken karşımdaki kişiyi kolaylıkla anlayabilsem de hayatımda anlam veremediğim birkaç kişiden biri de hayatımın başrolü olan "benim" . İnsanın kendini anlayıp hayatına yön verebilmesi gerekirken bunu yapamayanlar burada mı?

 0
Doğru Cevap Ne?

Kararsızlık ya da ne istediğini bilememek belki de yaşam sürecimizde bizi en çok sıkıntıya sokan durumlar olabilir. Gidecek yol belli olmadan bir adım atmak belirsizliktir ki bu da insanı oldukça rahatsız eder.

"Acaba bu doğru seçenek mi?", "Hayatımın ilerisini bu karar nasıl etkiler?" gibi soruları kendimize sorarız. Bu sorulara cevap vermek için kişinin önce kendini tanıması ve anlaması gerekir. Bununla birlikte cevabı bulmak için herkesin hayatında farklı değişkenler olabilir. Kimi karar alırken ailesinin düşüncelerini uymayı tercih eder kimi de çağın getirdiği dayatmalara boyun eğer. Hepsi kişinin tercihi olmakla birlikte doğru olan sizce hangisi? Cevap bu seçeneklerde mi?

Dünyada herkesin "doğru" tabiri kendine hastır. Bir karar alıp bir yolda yürürseniz sizin karşınızda da yanınızda da olacak kişiler elbette çıkar. Bunlar belki umduğunuz belki ummadığınız kişiler olabilir. Bu da hayatın sürprizleri olur. Fakat aldığınız kararı önce kimin onaylaması ve rıza göstermesi önemlidir? Tabi ki kendimizin.

Önünde seçenekler mi var? Yapacağın ilk iş kendini anlamaya çalışmak, ne istediğine karar vermek. Bunda zorlanıyor musun? Artı eksi listesiyle kar zarar hesabı yapabilirsin. Bu kar zarar hesabı kesinlikle senin isteğin doğrultusunda aldığın kararlar ile gerçekleşmeli. Her şeyden önce mutluluk hesabı yapmalısın. Bu hayatta elbette mutlu olmayı hak ediyorsun. Alacağın karar içini biraz bile huzursuz ediyorsa ve mutsuzsan hiçbir şey için geç değil. Önce kendini tanı ondan sonra harekete geç.

Attığımız adımlarla cesaretleniriz ve cesaretlendikçe hayatın tadını çıkarmaya başlarız. "Doğru cevap ne?" sorusuna takılıp hayatınızın geçmesine de hızlıca karar verip hayatınızın solmasına da izin vermediğiniz bir yaşam diliyorum. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow