Doğru dil posturü ile jawline: Mewing

Dilin ağızda duruş, yatış, dinleniş suretini değiştirmeye dayalı hareketler bütünü. Sayesinde horlama ve apne gibi dertlerden kurtulmayı ve bir görüşe göre ise daha baskın bir çeneye sahip olmayı amaçlamasıyla ünlüdür. Bir nevi jawline yöntemi denilebilir.

 0
Doğru dil posturü ile jawline: Mewing

Youtube'da birden bire yayılıp her yerde karşıma çıkan bir akım. Adını Mike Mew isimli İngiliz bir ortodontist''ten alıyor. Kendisi mewing adını verdiği teknikle ağız, çene ve hatta burun dahil komple yüz yapısında cerrahi operasyonlara gerek kalmadan iyileştirmeler yapabileceğimizi iddia ediyor. Söylediğine göre dilimizi kullanmadığımız her an damağımıza yapıştırmak suretiyle düzgün bir postüre oturtursak birkaç yıl içinde yüzümüzde dikkate değer bir değişim gösterebilirmişiz. Duyduğumdan beri istemsiz biçimde dilimi sürekli damağımda tutuyorum.

Mewing'in yüzünüze ne kadar etki ettiğinin bir önemi yok. Dr Mew dilin doğal pozisyonunun bu olduğu söylüyor yani günde 8 saat 1 yıl gibi zamansal kısıtlamalar yanlıştır diliniz ömür boyu damakta durmalı.

Kısaca dilin ağızda duruş, yatış, dinleniş suretini değiştirmeye dayalı hareketler bütünü. Sayesinde horlama ve apne gibi dertlerden kurtulmayı ve bir görüşe göre ise daha baskın bir çeneye sahip olmayı amaçlamasıyla ünlüdür. Bir nevi jawline yöntemi denilebilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow