Doğum Sonrasında Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak Yiyecekler

Doğumdan sonra vücudunuz yeni bir sürece başlar ve birçok değişikliğe uğrar. Doğum sonrası beslenme önemlidir çünkü size enerji sağlayan, kansızlığa karşı savaşmanıza yardımcı olan ve yara iyileşmesini hızlandıran yiyeceklere ihtiyacınız var. Doğum sonrası ne tür yemekler yemeniz gerektiğini öğrenin!

 0
Doğum Sonrasında Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak  Yiyecekler

Bu noktaya kadar, muhtemelen yeni bir bebekle hayatın en azından şöyle görünmesini bekliyorsunuz:

Besle, besle, besle, geğirsin, salla, bebek bezi, bebek uykusunu izle, besle, besle, besle, geğirsin, bebek bezi, yedir , besle, besle, besle, yıka, bebek bezi, besle, geğirsin, uyku ???

Küçük bir insana bakmanın yanı sıra kendi temel ihtiyaçlarınıza da (yemek yemek gibi) bakmak muazzam bir zorluk olabilir. 

İşte doğum sonrası yiyeceklerin nihai listesi:

Yapması kolay
Dondurucu dostu
Tek elle yenebilir
Süt yapan
Ruh halinizi iyileştiren (TÜM HORMONLAR!)
Ve kabızlığı hafifleten ( dikişler ve hemoroitler!)
İşte hayatınızın muhtemelen en büyük geçişlerinden birinde çabuk ayağa kalkabilmenize  yardımcı olacak yemek fikirleri.

 Enerji Isırıkları / Bliss Topları

Bu küçük toplarr o kadar protein dolu ki, önceden yapılabilir ve kesinlikle tek elle yenilebilirler. Kabızlığı hafifletmek için ekstra lif için kolayca öğütülmüş keten tohumu ekleyebilirsiniz ( su içmeyi unutmayın!).

Favorim, Pumpkin Tahin Enerji topları  .

Güveç, Lazanya vb.

 Bu yemeklerin genellikle yeniden ısıtılması kolaydır ve genellikle tüm aile için birden fazla öğün içerir.

İpucu: Yapabiliyorsanız, sütsüz veya daha az peynir veya sebzeli alternatifleri olan tarifleri tercih edin. Doğum sonrası kabızlık ve hemoroid'e iyi gelebilir.

 Fırında Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesinin soğuk yenilebilir veya ısıtılabilir. Gecelik yulaf veya taze yulaf ezmesi de işe yarayabilir, ancak pişirmek önceden dilimlenmiş porsiyonları önceden dondurmanıza izin verir. Yulaf ezmesi ayrıca süt arzını artırmaya yardımcı olabilecek iyi bir demir kaynağı olarak kabul edilir.

 Büyük Bir Salata

Ama vücud her zaman sebzelere  ihtiyacı vardır! Ekstra besinler sadece iyileşmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda parlak, taze, çıtır bir salata ısırmak zihinsel olarak canlandırıcıdır.

İpucu: Marketten önceden hazırlanmış salataları satın alın ya da tüm hafta dayanacak bu basit nohut salatasını yapın.

 Akşam Yemekleri

Yemekleri dolap poşetinden  boşaltın! Bunlar, toplu olarak hazırladığınız ve önceden dondurduğunuz yavaş pişirilen yemeklerdir. Sonra ihtiyacınız olduğunda yavaş pişiriciye her şeyi su veya et suyu ile atın ve sıcak bir öğle yemeği, akşam yemeği veya atıştırmalık hazırlayın. Çünkü gün, uzun.

 Kahvaltılık Kekler ve Kurabiyeler

Önceden yapılabilen, dondurulabilen, kolayca yeniden ısıtılabilen ve tek elle tutulabilen yiyeceklerin hayranıysanız. Bu Balkabağı Kahvaltı Kurabiyeleri gibi besleyici yoğun kekler ve kurabiyelerden stoklayabiliyorsanız, yapın.

 Tek Pan Yemekler

Basitleştirin, basitleştirin, basitleştirin. Daha az alet kullanın, temizlenecek daha az tencere, kaldırılacak daha az bulaşık. Tüm malzemelerinizi tek bir tencereye atın, pişirin ve yiyin. Bu, partnerler için zamandan tasarruf etmenin ve size ve bebeğe daha fazla enerji ayırmanın harika bir yoludur.

Granola

Granola, her 1-2 saatte bir bebeği besleyeceğiniz uykusuz geceler için harika bir atıştırmalıktır. Özellikle emziriyorsanız ve tonlarca kalori yakıyorsanız. Su şişenizin yanında bir kaşıkla bir kavanozda granola saklayın ve her an hazırsınız.

 Yenilebilir herhangi bir şey, Cidden.

Kabul edelim. Hayatta kalma modundasınız ve ne olursa olsun sadece yemelisiniz. Ebeveynlik tamamen küçük kazançları kutlamakla ilgilidir.Yani eğer dondurucu hazırlığı için zamanınız yoksa ve sadece bir torba kraker açmak için yeterli enerjiniz varsa, bu  sorun değil.

Bu yüzden, arkadaşınızın sevgiyle bıraktığı güvecin veya hamilelik boyunca özlediğiniz tüm yumuşak peynirlerin tadını çıkarın. Daha yeni bir bebeğin oldu, bu da hemen hemen her şeyi yapmana izin verildiği anlamına geliyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow