Dudak Bakımı

Dudaklarımız, karşılaştığımız insanlarda göze çarpan en önemli noktalarımızdan biri. Onlara çok değer veriyor ve önemsiyoruz. Peki Kış aylarında soğuğun da etkisiyle çatlayıp kuruyan dudaklar için neler yapabiliriz?

 0
Dudak Bakımı

1) Dudak Peelingi

Çoğumuzun kullandığı çoğumuzun da adından dahi haberdar olduğu dudak peelingleri dudaklarda bulunan ölü deriyi yok etmekte çok başarılı. Kullandığınız andan itibaren dudaklarınızın yumuşadığını ve çatlak görüntüsünün azaldığını farkedeceksiniz!

2) Dudak Kremleri

Dudak kremleri yapılarında bulunan ve laboratuvarlarda test edilerek içeriğine eklenen maddeler ile dudakları çatlamaya karşı korurken, pürüzsüzlük sağlayabiliyorlar. Aynı şekilde dudak kremlerinin birden fazla rengi dudaklara daha sağlıklı bir görüntü sağlıyor

3) Güneş Kremi

Evet Güneş Kremi! Dudaklarımız güneş ışınlarının yansımasına maruz kalan ilk bölgemiz. Yüzümüze uyguladığımız dudak kremini sadece yüzümüze değil dudaklarımıza da uygulayarak zamanla çıkmış olan uçuğun veya yaraların iz kalmasına engeller ve böylece dudak kanseri gibi durumlardan da onları korumuş oluruz.

4) Kaliteli Makyaj Seçimi

Dudaklarımız cildimizin önemli ve hassas bir parçası. Onlar için kullandığımız  ruj ve dudak ürünleri zarar vermeyecek ölçüde olduğu sürece hiçbir sorun yok demektir. Ancak sağlıksız ve içeriği zararlı veya içeriğinin ne olduğu bilinmeyen ürünler dudakların zamanla kötüleşmesine, hatta kansere davetiye çıkaracaktır.

Not: Lütfen aldığınız ürünlerin içeriğini kontrol edin, dudakla ilgili bulunan çeşitli bitkisel ilaçların büyütme etkisinin olduğunu iddia eden insanların tavsiyelerini dermatoloğa gitmeden uygulamayın. Var olanı sağlıklı hale getirmek de, yok etmek de sizin elinizde

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sheva Ben Sheva. İlgilendiğim konularla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım