Dünyadaki En Garip Meslekler

Meslek deyince aklımıza öğretmen, polis, mühendis gibi şeyler gelir. Ancak bu yazıdaki meslekleri okuduğunuzda "gerçekten böyle bir meslek var mı ya!" diyeceksiniz. O zaman çok bekletmeden size iyi okumalar :)

 0
Dünyadaki En Garip Meslekler

8. PROFESYONEL UYKUCU:

Finlandiya'daki bir otel, yataklarının rahatlığını test ettirmek için bir grup insanı işe aldı. Bu kişiler her gece farklı bir yatakta uyuduktan sonra yatağın komforu hakkında bir değerlendirme yazıyorlar.

7. TAM ZAMANLI NETFLIX İZLEYİCİSİ:

Tüm gün dizi ve film izleyip para aldığınızı düşünün... İşte Netflix içeriklerini yayımlamadan önce izleyip değerlendirme yapması için birini işe aldı. Tam da hayalimizdeki meslek değil mi ama?

6. TREN İTİCİSİ:

Japonya'daki trenler gün içinde oldukça yoğun ve kalabalık olmasıyla biliniyor. Bu yüzden de 'oshiya' adındaki işçiler, kapıdaki insanları trenin içine doğru ittirerek sığmalarını sağlıyorlar.

5. PROFESYONEL YAS TUTUCU:

Güney Doğu Asya'daki bir geleneğe göre, cenazelerde yüksek sesle ağlamaları ve yas tutmaları için insanlar kiralanmaktadır.

4. KÖPEK MAMASI TADIMCISI:

Bir köpek maması tadımcısının işi piyasaya yeni sürülen kemik, konserve et ve bisküvi gibi köpek mamalarını tatmaktır. Bunu da mamanın tadını ve kıvamını test etmek için yaparlar.

3. KOKU ELEŞTİRMENLERİ:

Koku eleştirmenleri adını verdiğimiz bu kişiler, yeni çıkan ürünlerin etkisini test etmek için gönüllü kişilerin nefeslerini, ayaklarını ve koltukaltlarını koklamaktadırlar. 

2. PİZZA DAĞITIMI YAPAN SCUBA DALGICI:

Amerika'nın Florida eyaletinde bulunan su altı oteli yeterince garip değilse bir de şunu söyleyelim. Bu otelde ayrıca su geçirmez bir kasada pizza dağıtımı yapan bir scuba dalgıcı da bulunuyor.

1. YILAN SAĞICI:

Bir yılan sağıcının işi ne midir? Elbette zehirli yılanların zehrini toplayıp panzehir yapımı için kavanozlamak. Evet, biraz korkutucu bir iş :/

E bize de onlara kolay gelsin demek düşer :)

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow