Duvar Kağıtları Hakkında İlginç Bilgiler

Duvar kağıdı, duvar yüzeyini korumak için özel tutkalı iç mekân dekorasyonunda kullanılan bir malzemedir. Renk seçenekleri dışında desen ve özel tasarımlar ile kullanmak isteyen kişilere oldukça farklı seçenekler sunar. TS-5228 -1 EN- 233 standartında duvar kaplamaları alt guruplara ayrılarak tanımlanır. Dünya standartlarında bir rulo duvar kâğıdı 53 x 1000 cm (+ %3 ) ölçülerinde üretilir. Duvar kâğıtları, uzun yıllar kullanılabilir; su geçirmez, nem oluşturmaz. Bu nedenle uygulaması ve temizlemesi kolay bir üründür. Uygulama sırasında zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca boya işlemi gibi uygulama sonrası koku yapmaz ve mekânı kirletmez. Herhangi bir zarar görme durumunda tamir edilebilme imkânı vardır. Duvar kağıdının ses ve Isı izolasyonu sağlamak gibi bir görevi de bulun maktadır ve insan sağlığını tehdit eden herhangi bir unsur barındırmaz. Bu özellikleri, onun zaman zaman modasını yitirdiği düşünülse de her dönemde revaçta kalmasını sağlamıştır.

 0
Duvar Kağıtları Hakkında İlginç Bilgiler

Duvar kağıdı, duvar yüzeyini korumak için özel tutkalı iç mekân dekorasyonunda kullanılan bir malzemedir. Renk seçenekleri dışında desen ve özel tasarımlar ile kullanmak isteyen kişilere oldukça farklı seçenekler sunar. TS-5228 -1 EN- 233 standartında duvar kaplamaları alt guruplara ayrılarak tanımlanır. Dünya standartlarında bir rulo duvar kâğıdı 53 x 1000 cm (+ %3 ) ölçülerinde üretilir.
Duvar kâğıtları, uzun yıllar kullanılabilir; su geçirmez, nem oluşturmaz. Bu nedenle uygulaması ve temizlemesi kolay bir üründür. Uygulama sırasında zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca boya işlemi gibi uygulama sonrası koku yapmaz ve mekânı kirletmez. Herhangi bir zarar görme durumunda tamir edilebilme imkânı vardır. Duvar kağıdının ses ve Isı izolasyonu sağlamak gibi bir görevi de bulun maktadır ve insan sağlığını tehdit eden herhangi bir unsur barındırmaz. Bu özellikleri, onun zaman zaman modasını yitirdiği düşünülse de her dönemde revaçta kalmasını sağlamıştır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

nightmareofgod Birilerinin hikayesinde hepimiz kötüyüz.