Çocukların Sağlıklı Yemek Yemesini Sağlayacak 8 Numara

Dünya çapında obez çocuk sayısının 2030 yılına kadar 250 milyona ulaşması bekleniyor ve herkes, özellikle seçici yiyiciler iseler, çocuklara sağlıklı yiyecekler yemelerini sağlamanın ne kadar zor olduğunu biliyor. Bu nedenle, aşağıdaki  küçük numaralar çok işe yarayabilir.

 0
Çocukların Sağlıklı Yemek Yemesini Sağlayacak 8 Numara

Dünya çapında obez çocuk sayısının 2030 yılına kadar 250 milyona ulaşması bekleniyor ve herkes, özellikle seçici yiyiciler iseler, çocuklara sağlıklı yiyecekler yemelerini sağlamanın ne kadar zor olduğunu biliyor. Bu nedenle, aşağıdaki  küçük numaralar çok işe yarayabilir.

Zaten sevdikleri şeylerin daha sağlıklı versiyonlarını yapın

Abur cubur  yemek  cazip gelebilir. Ancak sağlıksız yiyeceklerin alımı, düşük akademik performansla ilişkilendirilmiştir. Bununla mücadele etmek için, çocuklarınızın en sevdiği ve pek sağlıklı olmayan yemeklerini belirli malzemeleri ekleyerek veya değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

Yiyecekleri eğlenceli şekillere ve boyutlara dönüştürün

Hiçbir şey çocukları yemek için, yiyeceklerinin eğlenceli şekillerde geldiği zamandan daha fazla heyecanlandırmaz. Hayvanlar, çizgi filmler, sayılar, harfler ve hatta dinozorlar hile yapabilir. Sevimli görünümlü bir yemek, çocukların yiyeceklerine yeterince uzun süre dikkat etmelerinde büyük fark yaratabilir.

En sevdikleri dizi ve film karakterlerinden ilham alın

Birçok ebeveyn, televizyon, film ve video oyunlarının çocukları için ne kadar sağlıksız olabileceğinden endişe ediyor. Bununla birlikte, bir araştırma, çocukların sağlıklı beslenmeyi teşvik eden çizgi filmleri izlediklerinde, yemek söz konusu olduğunda daha iyi seçimler yaptıklarını buldu. Bu nedenle, çocuklarınızın TV'de ne izlediğine bir göz atmak en iyisidir.

Onları yemek pişirirken ve market alışverişi yaparken dahil edin

Çocukların, pişirmeye yardım ettikleri yiyecekleri deneme olasılıklarının daha yüksek olduğu gösterilmiştir. Onları pişirme sürecine dahil etmek, çocukları daha sağlıklı beslenmeye ve yeni şeyler denemeye teşvik edebilir. Ayrıca, küçük çocukları süpermarkete götürmek onlar için verimli ve eğitici (hatta eğlenceli) olabilir.

Sağlıklı atıştırmalıkları kolayca erişilebilir hale getirin

Çoğu zaman, çocuklar okuldan veya spor antrenmanından eve geldiklerinde acıkırlar ve bir şeyler yemek isterler. Bu, sağlıklı bir atıştırmalık yemelerini sağlamak için harika bir fırsat olabilir, bu nedenle bu seçenekleri yakınlarda yapın. Çiğnemeleri için taze meyve veya dilimlenmiş havuç hazır hale getirmek kadar basit olabilir.

Sebzeleri yemeklerine gizlice sokun

Smoothie'lere sebzeler ekleyebilir veya en sevdikleri yemeklere koyacak kadar ince dilimleyebilirsiniz. Bu numara yararlı olsa da, çocuklara sebzelerin vücudumuz için gerekli olduğunu ve her gün yememiz gerektiğini söylemek her zaman iyidir.

Sağlıklı içerikler hakkında olumlu konuşun

Çocuklar ebeveynlerinden, öğretmenlerinden, kardeşlerinden ve hatta televizyondan pek çok ipucu alırlar. Yemek söz konusu olduğunda bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Genel olarak, "bunu ye çünkü sana iyi geliyor" yaklaşımı yerine "Bu lezzetli" gibi ifadeleri de kabul ederler.

Sevdikleri bir şeyi beğenmedikleri bir şeyle eşleştirin

Bu numara oldukça basit - çocuklarınızın sevmediği bir şeyi yaptıkları bir şeyle sunun. Araştırmalar, en sevdikleri yiyecekleri sebzelerle eşleştirmenin, özellikle çocuğunuz seçici bir yiyiciyse, çocukları sebzelerle tanıştırmanın harika bir yolu olduğunu gösteriyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow