EFES KENDİNİ BULDU

Sezona çok kötü bir şekilde start veren temsilcimiz Anadolu Efes son şampiyonluğunun ardından Euroleague arenasında sancılar çekiyordu. Evinde Zalgiris Kaunas karşısında adeta gövde gösterisi yapan ekibimiz bu sancıya son verdi ve eski Efes görüntüsünü bizlere sundu.

 0
EFES KENDİNİ BULDU

Maç Öncesi

Anadolu Efes'in art arda aldığı kötü sonuçların ardından inanılmaz bir tepki performansı göstereceği tüm basketbolseverler tarafından beklenmekteydi. Bunun için ise kendi evinde ligin şu anki en zayıf takımı olan Zalgiris'ten daha iyi bir maç olamazdı. Ve evet dönen sakatların ardından Efes maçın büyük favorisiydi.

Maç Anları

Özellikle Simon ve Micic'in de dönmesinin çok net etkisi gözlemlenen takımımız maçın başından sonuna dek akıl ve yetenek işbirliği ile götürdü ve rahat bir maç kazanıldı. Temsilcimiz tarafından devam eden olumsuz yanları değerlendirmek gerekirse Larkin halen kendi basketbolundan çok uzak ve artık toparlanması gerekiyor zira hem Türk pasoportu ile oynayıp hem de bu kadar maaş alan bir basketbolcunun formundan bu kadar uzak oynadığı her maç kulübe büyük zarar yazar. Bir diğer olumsuzluk ise pota altındaki istikrar, bu maçta herkes iyi gözükmüş olsa da büyük takımlara karşı savunmada sorun yaşayan Petrusev ve hücumda sorun yaşayan Dunston ve son olarak kondisyon-devamlılık sıkıntısı olan Pleiss büyük bir handikap oluşturabilir.

Maç Sonu

Beklenen oldu ve Efes tüm oyuncularından da verim alarak Zalgiris'e karşı çok farklı bir galibiyet aldı. Fakat bu galibiyetin önemi şu an için sadece bir hiç. Eğer ki 5 maçlık bir galibiyet serisine dönerse işte o zaman buranın bir milad olduğu konuşulmaya başlanabilir.

Maç Sonucu EFES-ZALGİRİS 94 - 60

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow