EFES'İN İLK GALİBİYETİ

Euroleague arenasındaki temsilcimiz ve son şampiyon Anadolu Efes sezona çok kötü bir başlangıç yapmıştı. Adeta rüyadan kabusa dönen bu hikaye umarız bu galibiyet ile sonlanır ve tekrar rüya serüveni başlar. Maça dair detaylar haberin devamında.

 0
EFES'İN İLK GALİBİYETİ

Maç Öncesi

Sakatlıkların etkisi ve inanılmaz kötü başlangıç ardından neredeyse tüm avrupa bu maçı Efes'in reaksiyon maçı olarak galibiyete yakın taraf görüyordu. Efes'in kötü oyunu düşündürse de rakip zayıf Unics Kazan'dı ve son hafta Fenerbahçe'ye karşı adeta süpürülmüşlerdi.

Maç öncesi 8. düzenlenen meme kanserine karşı farkındalık kapsamında pembe top ile hava atışı yapıldı.

Maç Anları 

Maça temsilcimiz pota altında Pleiss'ı iyi kullanarak harika başlasa da geçen hafta girmeyen şutlarının hepsini bu hafta telafi eden ve zor basketler bulan Kazan oyunda kalmayı başarıyordu. Bu şans atışları hep sürmez illa ki kaçıracaklar diye düşünsek de çok yüzdeli atarak özgüvenli ve zor pozisyonları bile sayıya çevirebiliyorlardı. Açıkcası tam bu sırada yıldızımız Shane Larkin'in de maalesef devam eden formsuz oyunu tuzu biberi oldu ve işler hiç istediğimiz gibi gitmedi. 2 yarıya da savunma ağırlıklı başlasak da sorun şu ki Pleiss'ı unutmuştuk, savunma önlemleri zaman zaman işe yarasa da hücumdaki çeşitliliği kaybetmiştik ve zor anlar yaşıyorduk, üstelik şutlar da girmiyordu. Tam bu sırada temsilcimiz Larkin, Beaubois ve özellikle yeni transfer Elijah Braynt son olarak da Erten Gazi'nin etkili oyunu ve enerjisi ile maçı kendi lehine çevirmeyi başardı. Maç boyunca istediği 5'i ve istikrarı yakalayamayan Ergin Ataman maçın sonunda yeni transfer Elijah, benchden gelen Erten katkısı ve form yakalayan Beaubois ile Moerman ile bu istikrarı yakaladı ve zor da olsa 71-68 kazanmayı başardı. 

Maç Sonu 

Açıkcası çok daha rahat kazanılması gereken maçın böyle kazanılması bölüm bölüm oynanan kötü oyunun da bir göstergesi ve özellikle top kayıpları inanılmaz derecede basit hatalardan geldi. Fakat önemli eksikliklere rağmen ilk galibiyeti almak önemliydi. Ve bir de yeni transfer Elijah Braynt ile ilgili kafamda çok ciddi soru işaretler vardı fakat kendisi daha ilk maçından hepsini silmeyi başardı. Çok yerinde bir transfer olmuş.

Ergin Ataman da maç sonunda bunun bir kaos basketbolu olduğunu ve mücadeleleri ile kazandığına değindi. İlerleyen zamanda sakat oyuncuların da dönmesi ile kendi basketbolumuzu oynamaya başlayacağız diye de ekledi.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow